Infocentra obou jaderných elektráren převedly návštěvníky dočasně na internet

13.1.2022
Jiří Bydžovský

Infocentra společnosti ČEZ přesunují zájemce o návštěvu energetických provozů do virtuálního prostředí. V důsledku posílení ochranných opatření proti koronaviru dočasně přerušily standardní provoz a posilují program Virtuálně v elektrárně, tedy komentované virtuální prohlídky a přednášky prostřednictvím internetu.

„Jsme si vědomi toho, že naše elektrárny jsou součástí kritické infrastruktury České republiky. Proto jsme, tak jako v minulosti, s předstihem přijali řadu ochranných opatření, od zákazu návštěv, omezení služebních cest, až po maximální podporu očkování a testování,“ doplňuje ředitel Útvaru ochrana Skupiny ČEZ Daniel Rous.

Kromě dočasného uzavření infocenter a zákazu návštěv platí ve všech provozech ČEZ i řada dalších ochranných opatření. Firma také nabízí zaměstnancům a dodavatelům očkování ve vlastních centrech v důležitých elektrárnách.

Programem virtuálních prohlídek jaderných elektráren a obnovitelných zdrojů už prošlo téměř 55 tisíc návštěvníků. Prostřednictvím interaktivních prohlídek a výkladu pomáhají mimo jiné s výukou fyziky a dalších předmětů na základních a středních školách. Jde dočasně o jedinou možnost, jak klíčové české energetické zdroje navštívit.

Zdroj:vzNepřehlédněte