ING Bohemia Soccer Cup potěšil rekordní účastí i hvězdami

Ročník číslo 5, 72 týmů v 6 věkových kategoriích od 8 do 13 let, 188 zápasů, přes 700 hráčů. Oblíbený a vyhledávaný ING Bohemia Soccer Cup mladých fotbalistů opět vyrostl do krásy.

Letošní ročník se odehrál o uplynulé žhavé už letní sobotě poprvé v mládežnickém centru AC Sparta Praha na Strahově. „Podařilo se nám zvýšit prestiž akce. Měli jsme více týmů, větší kvalitu, lepší zázemí. Přitom se pořád držíme našeho sloganu Turnaj za odměnu. Týmy už končí sezonu, výsledky nejsou to hlavní, děti si užijí fotbalu a bohatého doprovodného programu,“ říká šéf pořadatelského týmu Jan Plachý z agentury eventime.

Vždyť kde jinde si zahrají třeba Roztoky u Prahy se slavnou Spartou. Navíc si děti mohly popovídat s patrony akce Jiřím Novotným, rekordmanem v počtu titulů se Spartou, i dalším bývalým reprezentantem Milanem Fukalem, kteří měli na akci svou autogramiádu. Doprovodný program byl v režii generálního partnera ING Bank, který doplnil bohatou sportovní nabídku svým zaměřením na finanční vzdělávání dětí zábavnou formou.

Dále si všichni mohli zkusit například fotbalšipky, beachsoccer nebo sledovat umění Daniela Pražáka, několikanásobného mistra ČR ve freestyle fotbalu. Prostě bavit se (s) fotbalem.

„Moc se mi tady líbilo. Ani jsem nečekal, že to bude takhle veliký turnaj, to za nás tolik nebývalo,“ usmíval se Milan Fukal. „Ať je takových turnajů ještě víc, protože v tomhle věku dětí by měl fotbal zůstat pořád hlavně zábavou, jedině tak se mu podaří zůstat vyhledávaným sportem,“ dodal Jiří Novotný, jehož Fotbalová akademie z Vestce u Prahy vyhrála nejmladší kategorii U8.

I náročné horké počasí pořadatelé zvládli, kbelíky i hadice byly v plné permanenci. Hráči neměli dlouhé prostoje, jednotlivé kategorie se odehrály v kratších blocích po sobě. Potěšil i další statistický údaj: žádné zranění ani zásah záchranky. Pitný režim pomohlo zajistit i na 1600 lahví vody poskytnuté ING Bank, která je již druhým rokem generálním partnerem této velkolepé akce.

„Pokračujeme dál a chystáme Mikulášskou verzi turnaje,“ slibují pořadatelé. Odehraje se v hale Jedenáctka v Praze na Chodově 30. listopadu a 1. prosince 2019, kdy se utká se celkem 32 týmů v kategoriích U10-U13.

Vítězové ING Bohemia Soccer Cup 2019 letní turnaj:

U8 – Fotbalová akademie Jiřího Novotného, U9 – Football Talent Academy, U10 a U11 – AC Sparta Praha, U12 – FK Neratovice-Byškovice, U13 – FK Admira Praha.

 Jan Plachý

Tip na výlet: Vydejte se za Palackým do Lobkovic

Dnes, 10:00
Otázka pogromů a honů na Židy se proplétá historií jako červená nit. Největší zásah do...
Dnes, 09:03
Od pondělí 25. května se uvolnila další z řady protikoronavirových opatření. Mezi to patří také...
Včera, 14:00
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
bezinky
Včera, 14:00
Před lípou smekni, před bezem klekni, říká stará pověra. Bezinky nám teď pokvetou, zpracovávat se...
Včera, 12:22
Hrady a zámky otevřely své brány návštěvníkům. Landštejn v srdci České Kanady si pospíšil, návštěvníkům...
Včera, 11:37
Na začátku pandemie řediteli finančáku pro Prahu 10 J. M. zakázali nadřízení zavřít úřad kvůli...
Včera, 10:12
I přesto, že její herecká kariéra na stříbrném plátně byla složena z vedlejších rolí, zanechala...
Včera, 08:25
Dnes by to asi sotva kdo řekl, že rybniční hospodaření může být životu nebezpečné až...
24.5.2020
Hrady, zámky a další památky ve správě Národního památkového ústavu zahajují s téměř dvouměsíčním zpožděním...
24.5.2020
Dějiny televizní zábavy byly různé, k těm lepším pořadům, které Česká televize vysílala patří bezpochyby...
avokádo
24.5.2020
Přestože se avokádo nejčastěji používá v kombinaci se zeleninou, řadíme ho mezi ovoce. Strom, který...
Reklama