• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Je to tam! Rytíři postoupili přes Přerov do semifinále play-off

  9.3.2019
  Matěj Karger

  Kladenští hokejisté mohli v pátek se svými fanoušky oslavit postup do dalšího kola vyřazovacích bojů. Přímo na ledě se mohl radovat i Jaromír Jágr, jenž se navrátil do sestavy.

  Rytíři měli už ve čtvrtém zápase série hraném ve středu šanci na postup do dalšího kola. Ve velmi vyrovnaném utkání však svým soupeřům z Přerova podlehli. Za stavu 3:1 se tak série vracela zpět na led Kladna, kde měli domácí další příležitost na její ukončení. Do hry se taktéž po dvouzápasové pauze vrátil Jaromír Jágr, který byl po boku Plekance v první lajně hodně aktivní. Ovšem hvězdami utkání byly v pátek především obránci Nash a Říha s dalším zkušeným bývalým českým reprezentantem Petrem Vampolou.

  Utkání před zaplněným ČEZ Stadionem začalo pro domácí hokejisty perfektně. V 10. minutě při hře v oslabení se totiž dostali do úniku. Nash napřáhl od modré čáry a jeho dělovka skončila v síti. Rytíři pak byli do přestávky hodně aktivní, ale gól už nevstřelili.

  To se jim povedlo až ve druhé třetině zásluhou další pumelice od modré čáry tentokrát v podání Říhy. Bylo to další využití přesilové hry, kterých už Rytíři ve čtvrtfinálové sérii zaznamenali několik, byť v základní části měli v početních výhodách jedny z nejhorších statistik.

  Nejlepší pekařský výrobek České a Dětské chuťovky je z Kladna

  Jenže Zubři z Přerova se samozřejmě nevzdávali. Ke konci druhého dějství snížili z hokejky Dvořáka a ve třetí třetině byli i blízko srovnání. Obrovskou šanci Davídka však skvěle zneškodnil brankář Cikánek. Ten se musel činit i v následném oslabení třem proti pěti. Svými zákroky podržel své spoluhráče, kteří poté dvěma góly zpečetili vítězství Rytířů. V 51. minutě nejdříve procpal Vampola zpoza brány puk za záda Klimeše a dal už druhou branku domácích v oslabení. O tři minuty později pak úspěšně tečoval střelu Nashe mladík Jelínek.

  Dle slov trenéra Rytířů Jindřicha Lidického byl zákrok Cikánka proti Davídkovi klíčovým pro další vývoj utkání: „Dnes měli hosté jasnou šanci za stavu 2:1, kdy byli sami před bránou. Naštěstí to neproměnili a nám se podařilo dát gól. Tam se to asi lámalo. Byla to velmi těžká série. Chtěl bych pogratulovat soupeři k výbornému výkonu a k tomu, že hrál fér. Byla to pěkná série, my jsme samozřejmě rádi, že jsme to zvládli.“

  Po vítězství 4:1 na domácím ledě tak Rytíři ovládli čtvrtfinálovou sérii proti Přerovu stejným poměrem a postupují dále do semifinále play-off Chance ligy. Jejich výkony byly, až na čtvrté utkání, velice suverénní a fanoušci můžou po právu přemýšlet na postup do baráže o extraligu.

  V Buštěhradu bylo veselo  Nepřehlédněte