Jediný semafor by v Ostrově na Karlovarsku mohla nahradit okružní křižovatka

25.5.2022
Roman Kořinek

Ostrovská radnice si nechala zpracovat Generel dopravy, který odpověděl na mnoho otázek. Podle starosty města Jana Bureše (ODS) například generel ukázal, že zhruba pět procent automobilů parkuje v Ostrově na nelegálních místech a mezi obyvateli je minimální zájem o elektromobilitu.

„Generel dopravy je dokumentem, který po odborné stránce řeší dopravu v našem městě a odpovídá na otázky vytíženosti křižovatek, problematiky parkování, možnosti propojování jednotlivých částí města a podobně. Nám mimo jiné odpověděl na zásadní otázku, která se týkala jediné světelné křižovatky ve městě,“ vysvětluje starosta Ostrova.

Ta je z pohledu dopravy nejvytíženější a měla by být podle dokumentu přestavěna na křižovatku okružní se čtyřmi paprsky. Generel řešil i pěti paprskovou variantu, která se ale ukázala jako ekonomicky a dopravně nevýhodná. Radnice proto nechá zpracovat studii křižovatky a začne přemýšlet o její realizaci. Podle místostarosta Marka Poledníčka (KDU-ČSL) by ale přestavba křižovatky mohla začít nejdříve v roce 2024.

„Musíme udělat studii, pak projekt, zajistit financování a to nejde udělat ze dne na den. Jisté ale je, že by stavební úpravy musely probíhat za provozu, který by byl částečně omezen,“ doplnil místostarosta.

Vedle nejzatíženější křižovatky řešil generel i parkování ve městě, kde dokument mluví o relativním dostatku parkovacích míst v Ostrově. Přesto bylo zjištěno, že zhruba pět procent automobilů parkuje na nelegálních místech.

„Další otázkou byl dopravní terminál. Generel nám ukázal, že má jeho přítomnost ve městě smysl a je správně umístěn na náměstí. Jen je třeba ho upravit a zmodernizovat,“ dodal Jan Bureš s tím, že obyvatelé Ostrova nemají v úmyslu si v blízké budoucnosti nakupovat elektromobily a zájem není ani o předplacené parkovací karty.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte