Jedna vražda a dva pokusy o ni. Kriminalita na Mladoboleslavsku loni celkově klesla

4.3.2021
Fefík

Celkem bylo spácháno 2037 trestných činů, z čehož jich bylo objasněno 1052 (51,6 %). Nejčastěji se jednalo o majetkovou trestnou činnost, z celkového počtu to bylo 1052 případů. Dobrou zprávou ale je, že i v tomto případě se jedná oproti loňsku o pokles, podobných případů bylo o 184 méně.

V oblasti násilné trestné činnosti evidují zdejší policisté celkem 115 případů, což je o 38 méně než v roce 2019. Objasněnost činila 59 procent. V minulém roce došlo k jedné vraždě a dvěma pokusům vraždy, všechny byly objasněny.

U mravnostní kriminality došlo v roce 2020 k celkem 29 případům, což je o čtyři méně než v předešlém roce. Počet hospodářských trestných činů byl 179, tedy o 47 méně než v roce 2019.

Kriminalistům se podařilo během loňského roku vypátrat 198 osob. Pátrání bylo vyhlášeno celkem po 212 osobách.

Mladá Boleslav počítá s tím, že zchudne. Přesto dá třetinu kasy na investice

Celkově tak poklesla kriminalita ve všech oblastech, s jedinou výjimkou, a tou je kyberkriminalita, která je bohužel na vzestupu všude. Nejčastějším typem kyberkriminality byly internetové podvody se zakrývanou identitou, neoprávněný přístup k počítačovému systému, narušení facebookového profilu, vyhrožování, vydírání a pornografie. „V této oblasti evidujeme nárůst oproti roku 2019 o 14 procent,“ upřesnila policejní mluvčí Lucie Nováková.

Nejčetnějším druhem násilné trestné činnosti bylo ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování a pouliční loupeže. V roce 2020 byl podíl cizinců na páchání objasněné trestné činnosti 16,3 procenta.

V Mladé Boleslavi je největší populace divokých králíků u nás. I králíci ale mají své epidemie

 Nepřehlédněte