• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Jesenice nabízí bezplatnou právní pomoc pro seniory i maminky na mateřské

  11.12.2017
  Bohumil Brejžek

  Již více než rok mají každé pondělí dopoledne občané s trvalým bydlištěm v Jesenici možnost se bezplatně poradit s advokátem. Od listopadu ho najdete v nových prostorách Mezigeneračního centra.

  Jak zabavit ratolesti? Mateřské centrum Pohádka Jesenice se rozrůstá

  Pro seniory, hendikepované i rodiče na rodičovské

  Bezplatný právní servis je určen pro jesenické občany starší 60 let, občany se zdravotním postižením či rodiče na rodičovské dovolené. Na JUDr. Editu Arnold se mohou obrátit ve věcech občanského práva, rodinných, sociálních, finančních, exekučních, obchodních i správních, ale i s problémy týkající se komunikace s úřady, školami a podobně.

  Dostane se jim základních právních informací, aby se dokázali v problematice zorientovat a poradit jim, jak dále postupovat, například zda se obrátit na soud, či nikoliv, jak věc řešit co nejrychleji a nejefektivněji, jaké jsou případné šance řešení v soudním sporu a podobně.

  Dopravě z Jesenice do Prahy hrozí kolaps

  Město pomáhá lidem v obtížných situacích

  Cílem projektu města Jesenice je možnost bezplatně poskytovat právní pomoc v nejrůznějších životních situacích v rozsahu základních informací každému žadateli. Doktorku Arnold najdou zájemci v Mezigeneračním centru budovy Městského úřadu ve druhém patře, vchod je ze zadní strany budovy, kde byl dříve vchod Policie ČR.

  „Právní poradna v Jesenici se osvědčila jako velmi dobrá služba města jak pro seniory, tak i například pro matky na mateřské,“ říká Edita Arnold a pokračuje: „Senioři se cítí v dnešním světě v mnoha oblastech bezbranní. Společnost se mění tak dynamicky, že nestíhají vstřebávat nové informace a orientovat se například v oblasti práva.“

  FOTO: Jesenice nabízí bezplatnou právní pomoc pro seniory i maminky na mateřské

  Jesenice nabízí bezplatnou právní pomoc pro seniory i maminky na mateřské - Jesenice-Městský-úřad-Mezigenerační-centrumJesenice nabízí bezplatnou právní pomoc pro seniory i maminky na mateřské - Jesenice – Městská polic_ieJesenice nabízí bezplatnou právní pomoc pro seniory i maminky na mateřské - Jesenice – Park s kapličk_ouJesenice nabízí bezplatnou právní pomoc pro seniory i maminky na mateřské - Jesenice – Veselá zeďJesenice nabízí bezplatnou právní pomoc pro seniory i maminky na mateřské - ZŠ Jesenice

  Z Jesenice má být město pro život

     Nepřehlédněte