Ještě jeden rok! Fotbalová Plzeň si pojistila služby Řezníka

23.5.2022
Andrea Jančová

11 sezon, 5 mistrovských titulů, tři účasti ve skupině Ligy mistrů a 5 v Evropské lize. To vše zvládl třiatřicetiletý Radim Řezník ve viktoriánském dresu. A tím to zdaleka nekončí. Dlouholetý plzeňský hráč Radim Řezník zůstává i nadále členem červenomodré party. 

Krajní obránce s číslem 14 na dresu Radim Řezník prodloužil smlouvu s plzeňským klubem o další rok. „Radim Řezník byl během mistrovské sezony výraznou osobností našeho týmu a svými výkony si řekl o to, aby pokračoval ve viktoriánském dresu i v nadcházejícím ročníku. Zkušenostmi a přístupem může být i důležitým mentorem pro mladší hráče,“ uvedl generální ředitel klubu Adolf Šádek.

„Na prodloužení smlouvy měly zájem obě strany a jsem rád, že naše domluva byla velmi rychlá a jasná. Nyní si Radim, stejně jako ostatní spoluhráči, zaslouží dovolenou a těším se na něj na startu přípravy,“ dodal Šádek.

„Máme za sebou fantastickou sezonu, ve které jsme dosáhli neskutečného úspěchu. Strašně moc si tohoto titulu vážím, a zároveň mám obrovskou chuť a motivaci pro další sezonu. Mým snem a cílem je, abychom si opět v Plzni zahráli základní skupinu evropských pohárů, samozřejmě nejradši Ligu mistrů,“ okomentoval podpis nové smlouvy zkušený obránce.

Radim Řezník přišel do Plzně v sezoně 2011/2012 a s týmem získal pět mistrovských titulů. Ve viktoriánském dresu odehrál 211 z celkových 315 ligových duelů, dohromady za Plzeň vyběhnul do 296 soutěžních duelů a vstřelil 15 gólů. Na kontě má „Řízek“ také 3 reprezentační starty. V této sezoně odehrál 28 soutěžních utkání a vstřelil čtyři branky.

„Zůstat ve Viktorce pro mě byla jasná priorita. Jsem rád, že jsme se na všem domluvili. Teď si s rodinou užijeme dovolenou a těším se, až kluky zase uvidím na začátku přípravy,“ dodal pilíř obranných řad plzeňské Viktorie.

Zdroj :vz,FC Viktoria PlzeňNepřehlédněte