Ježíšek z plzeňské fakultní nemocnice naděloval v Africe

23.1.2022
Andrea Jančová

V sirotčinci ve městě Bamako v západní Africe naděloval Ježíšek z Plzně. Na toto odlehlé místo dorazila z plzeňské fakultní nemocnice trička malovaná nejmenšími pacienty.

S nápadem přišla začátkem loňského roku paní Běla Jensen, prezidentka Hnutí na vlastních nohou – Stonožka. Do fakultní nemocnice poslala 60 bílých triček, na které pomocí fixů na textil vytvořily děti z Psychiatrické a Dětské kliniky obrázky s českými vlajkami, stonožkami a jinými zvířátky. V Plzni je pak vyzvedli zástupci Armády České republiky.

Trička z Fakultní nemocnice udělala radost v Africe

Vojáci s nimi pak cestovali do 7 tisíc kilometrů vzdáleného města Bamako v Mali, do místního sirotčince, který vede paní Bibi oceněná rytířským řádem za svoji obětavou péči o opuštěné děti. A zde byla mise ukončena. Trička, společně s několika balíky humanitární pomoci (hračky, oblečení, hygienické prostředky), předali zdejším dětem, které se do nich okamžitě zamilovaly.

Úžasný projekt dospěl do cíle. „Je báječné, že se spojily síly malých dětí ze dvou kontinentů. Tím, že vedeme děti k vzájemné pomoci, pomáháme vychovávat budoucí generaci, která bere pomoc a dobro jako součást svého života. Pomáhání směřuje k pevnějšímu přátelství a zároveň i k osobní pohodě. Prostě dělá s tělem i myslí zázraky,“ říká Běla Jensen, která se charitativním aktivitám věnuje desítky let.

Zdroj : vz


Témata:

Nepřehlédněte