Kadeřník? Nejméně dostupný bude pro důchodce a nezaměstnané

29.4.2021
Jan Štoll

„Podařilo se mi prosadit můj původní návrh, abychom mohli při návštěvě kadeřnictví, pedikúr a dalších služeb použít i výsledky testů ze zaměstnání nebo ze škol. Je to přijatelná alternativa testů z odběrových míst. Po zasedání vlády ve čtvrtek představím tento systém podrobněji,“ uvedl ministr zdravotnictví Petr Arenberger.

Ministr i ostatní členové vlády tak zapomněli na seniory a nezaměstnané, tedy skupiny obyvatel, které mají tak říkajíc hluboko do kapsy. Cena za opravdu spolehlivý PCR test z odběrových míst je totiž pro samoplátce zhruba 1 500 korun, to v případě, že by chtěli s jistotou vědět, že nejsou covid pozitivní a chránit zdraví kadeřníka či dalších zákazníků. Nebo lidé mohou využít zdarma méně přesných antigenních testů, i tak ale nemusí najít volné místo v odběrovém centru, a sladit jej s termínem v přeplněných kadeřnictvích nebude vůbec snadné.

S testem ke kadeřnici? Salónům postačí i čestné prohlášení

Nejspíše by si tak měli vzít příklad z ministryně Aleny Schillerové, která je, jak známo, holka šikovná a o svůj účes se dokáže postarat úplně sama.

Že návrh vůbec neřeší ostatní, mimo zaměstnance a studenty, potvrzuje i tisková mluvčí zdravotnictví. „Při návštěvě kadeřnictví, kosmetiky, pedikúry a dalších služeb spojených s péčí o tělo se pravděpodobně budou moci zákazníci prokázat antigenním nebo PCR testem,“ uvedla Jana Schillerová.Nepřehlédněte