Kam zajít v září? Praha chystá festivaly s bohatým programem

31.8.2021
Marcela Nejedlá

První zářijovou sobotu se na Vítězném náměstí opět uskuteční Festival malých pivovarů. Třetí ročník festivalu bude součástí klasických sobotních Trhů na Kulaťáku. Milovníci zlatavého moku se mohou 4. září těšit kromě široké nabídky piva od malých pivovarů také na bohatou nabídku občerstvení i na hudební doprovod. Na festivalu vystoupí kapely Krausbery, JullDajen a další. Vstup je pro návštěvníky zdarma.

Osmého září se na jeden den promění ve velkou vědeckou laboratoř pod širým nebem Vítězné náměstí. Od půl deváté ráno tadyorganizátoři představí zájemcům bez omezení věku vědu populárním a interaktivním způsobem, ukážou to nejzajímavější ze světa přírodních, technických a společenských věd i praktické využití vědy v každodenním životě. Vstup na akci je zdarma.

Do konce října se VědaFest přenese ještě do virtuální podoby, kdy budou moci zájemci navštívit všechny expozice obrazem i zvukem ze svých domovů. Nebudou si moci na vědu „sáhnout“, ale pohled virtuálníma očima přinese jiné, nečekané a vzrušující zážitky.

Akci pořádá Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy, České vysoké učení technické v Praze a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze za podpory Městské části Praha 6 a České společnosti pro biochemii a molekulární biologii.

Zdroj: vlastní zdrojNepřehlédněte