22.9.2021
Praha

Kam s těmi miliony? A tak třeba do vody!

Do návrhu rozpočtu hlavního města pro rok 2022 jsou nově zahrnuty i návrhy na stavby nových sportovních objektů, které by měly přispět k rozvoji fyzické zdatnosti Pražanů. Kromě projektu na výstavbu sportovní haly při Gymnáziu Přípotoční to má být i stavba venkovního bazénu u Aquacentra Šutka. Do projektu hodlá Praha investovat 250 milionů korun.

 

20.9.2021
Praha

Pětka bije na poplach. Proti drogově závislým najímá agenturu

Radnice Prahy 5 řeší problémy s drogově závislými dlouhodobě, v posledních dvou letech ale problém eskaluje. Narostl natolik, že radnice nechává hlídat místní parky bezpečnostní službou a ve společné deklaraci s Prahou 1 a Prahou 2 žádá Magistrát hlavního města Prahy o změnu v přístupu k těmto osobám. Zástupci místních kontaktních center se ale na tyto kroky dívají především jako na předvolební marketing.

15.9.2021
Praha

Jak bude vypadat Vltavská filharmonie? O architektonický návrh se právě soutěží

Pohledy architektů z celého světa směřují ještě výrazněji na Prahu. Hlavní město společně se svým Institutem plánování a rozvoje (IPR) 23. srpna oficiálně vyhlásila mezinárodní architektonickou soutěž o návrh Vltavské filharmonie. Porota v čele s českým architektem mezinárodního renomé Michalem Sedláčkem v květnu 2022 vybere vítězný návrh budovy pro nový koncertní sál, který bude stát v Praze Holešovicích u stanice metra Vltavská. Soutěžící si za oceněné návrhy na skicovném rozdělí 18 milionů korun. Současně byla spuštěna webová stránka www.vltavskafilharmonie.cz.

13.9.2021
Praha

Pražské peklo za volantem. Vysmívá se magistrát řidičům?

Pražským řidičům praskají nervy každý den. Metropole je prakticky neprůjezdná nejen v ranní a odpolední špičce. Dlouhé hodiny v autě tráví řidiči v centru i v okrajových čtvrtích, auta se přelévají i do menších, dříve tichých ulic. Jenže to zdaleka nekončí, mohou se proto připravit na nejhorší!

12.9.2021
Lifestyle

Bazalka, tymián, rozmarýn a jejich další kamarádi. Co s nimi?

České kuchyně se ještě nedávno zelenaly jen vzácně petrželkou v polévce nebo pažitkou na vařených bramborách.  To se ale rychle mění, brambory voní rozmarýnem, omáčky čerstvou bazalkou nebo tymiánem, v truhlících na balkoně nebo záhoncích na zahradě rostou i takové exotické bylinky, jako je thajská bazalka nebo koriandr.

12.9.2021
Praha

Do Stromovky vede nová cesta! Vydejte se na příjemnou procházku

Z metra Nádraží Holešovice na Výstaviště a do Stromovky vede nová cesta. Veřejný průchod na okraji bývalého areálu Pražské teplárenské vede podél trati z ulice Partyzánská k železničnímu podjezdu v ulici Za Elektrárnou. Příjemná procházka po cestě lemované z jedné strany stromy a z druhé zajímavými industriálními památkami, je přístupná denně od sedmé hodiny do setmění.

10.9.2021
Praha

Stínadla se bouří. Lidé protestují proti nevzhledné stavbě

Silný odpor usedlíků vzbudil záměr postavit v proluce ulice U Obecního dvora, kolmé na ulici Ve Stínadlech, moderní šestipatrový dům s byty a fitness centrem. Místní se oprávněně obávají, že taková stavba naruší ducha staré Prahy a proti realizaci plánu se snaží bránit všemi dostupnými prostředky. Podporu se snaží získat i na sociálních sítích, kde založili skupinu Obluda Ve Stínadlech.

8.9.2021
Praha

Průmyslový palác se konečně dostaví. Opravy vyšly na více než 2 miliardy

Po třinácti letech provizoria se zdá, že se konečně schyluje k dostavbě levého křídla Průmyslového paláce. Pražští radní právě schválili výběr dodavatele dostavby. Bude to konsorcium Společnost pro Průmyslový palác tvořené firmami Metrostav-DIZ, Avers a Syner. Náklady dostavby jsou zhruba 2,64 miliardy korun. Kromě dostavby vyhořelého křídla konsorcium zrekonstruuje druhé křídlo a střední trakt. Práce mají začít ještě do konce letošního roku, hotovo má být do roku 2024. Levé křídlo paláce vyhořelo v roce 2008, jeho dostavbu dlouhodobě provázely potíže.

6.9.2021
Praha

Literární cena Knižního klubu už zná vítěze! Stala se jím Dominika Prejdová

Vítězkou 26. ročníku Literární ceny Knižního klubu se stala Dominika Prejdová za rukopis románu Z čeho je den. Od předloňského roku se v soutěži odměňuje i druhý nejúspěšnější rukopis Literární cenou týdeníku Reflex. Tu letos získala kniha Kateřiny Rudčenkové Amáliina nehybnost. Ceny se zaměřují na nevydaná literární díla a vítězi vždy zaručuje jeho publikaci.