Kamencové jezero letos vidělo 95.000 lidí, skoro stejně jako loni

23.10.2019
Ondřej Matěj Hrubeš

Letošní sezona trvala pět měsíců, a to od května do září. „Z tohoto pohledu byl nejúspěšnější červen, kdy branami prošlo přes 33.000 lidí, z toho drtivá většina byli návštěvníci s jednorázovou vstupenkou,“ uvedl Ton. Dodal, že nejvíce se lidé ubytovávali v tamním kempu a chatkách v červenci. „V červenci jsme měli obsazených bezmála 12.000 lůžek, což je v průměru 387 hostů na den,“ doplnil Ton. V kempu museli provozní během prázdnin dvakrát vyhlásit stop stav.

Uplynulá sezona nabídla mimo jiné závody dračích lodí, oživil ji i Festival sportu koncem prázdnin. Od konce září je areál uzavřený kvůli posezonním opravám. „Už teď ale řešíme, čím obohatíme příští sezonu a co nového návštěvníkům přineseme,“ uvedla Věra Fryčová, ředitelka Zooparku Chomutov. Chce, aby jezero nebylo jen přírodním koupalištěm, ale i místem pro volný čas a zábavu.

Jezero vzniklo pravděpodobně zatopením bývalého kamencového lomu, voda má blahodárný vliv na pokožku. Je kyselá, proto v ní nejsou žádné ryby ani jiní živočichové či rostliny.

ČTK/OMHNepřehlédněte