Karlovarská Energie pravděpodobně změní majitele

23.8.2022
Roman Kořinek

Extraligový klub HC Energie Karlovy Vary je na prodej. Záměr prodat klub potvrdil jeho nynější majitel Karel Holoubek, který uvedl, že je po třiceti letech vlastnictví klubu unavený. Zároveň ale přislíbil, že bude sport v regionu podporovat i nadále.

„Chci se zbavit vlastnictví, ne financování,“ vysvětlil Karel Holoubek, který jednání o prodeji klubu potvrdil. Klub HC Energie Karlovy Vary k množícím se otázkám vydal toto prohlášení: „V posledních dnech a týdnech probíhají intenzivní jednání o pravděpodobné změně vlastnické struktury HC Energie Karlovy Vary. Účastníky jednání jsou současný majitel klubu Karel Holoubek, město Karlovy Vary a nový investor. Tato jednání v žádném případě neohrožují setrvání klubu v Tipsport extralize, ve které budou karlovarští hokejisté působit i v nadcházející sezoně, ani další rozvoj mládežnického hokeje v Karlových Varech. Je tomu právě naopak, cílem je zajištěná budoucnost klubu a celého hokeje ve městě i v nadcházejících letech. Více informací přinese klub v nejbližších dnech na chystané tiskové konferenci, která by měla završit aktuální jednání.“

Bližší informace i jméno úspěšného podnikatele, který má o karlovarský hokej zájem ale zveřejněny nebyly. Vedení města, konkrétně primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) jednání v možném vstupu města do hokejového klubu nevyvrátila. Uvedla však, že veškerá rozhodnutí jsou na rozhodnutí rady města a zastupitelů.

„Nechci, aby Karlovy Vary zmizely z extraligové mapy republiky. Stále jednáme a hledáme řešení, které bude pro obě strany akceptovatelné a které povede k zachování hokeje nejvyšší úrovně. Na stole jsou stále různé varianty,“ řekla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová s tím, že se jednání zdaleka netýkají pouze extraligového A mužstva, ale celého mládežnického hokeje.

Zdroj: vzNepřehlédněte