Karlovarská radnice dá každé městské čtvrti tři sta padesát tisíc korun

13.1.2022
Roman Kořinek

Proměna nevzhledného koutu v parčík, doplnění herních prvků na dětském hřišti, vznik nového sportoviště nebo třeba veřejné griloviště. To je jen krátký výčet možných nápadů a návrhů, které očekává vedení karlovarské radnice od obyvatel jednotlivých městských čtvrtí.

„Uvolnili jsme v rozpočtu města na příští rok více než pět milionů korun, které chceme rozdělit mezi patnáct městských čtvrtí a chceme, aby si sami obyvatelé těchto částí města vymysleli, za co peníze utratí. Na každou čtvrť vychází tři sta padesát tisíc korun,“ říká primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Ta společně s dalšími členy vedení města očekává, že na radnici dorazí řada zajímavých nápadů a návrhů, které pomohou zkvalitnit život v jednotlivých čtvrtích.

„Víme, že někde vznikla občanská sdružení, která se zabývají rozvojem své čtvrti a jakýmsi stmelením obyvatel dané lokality. A právě od těchto sdružení a dalších lidí, kterým není lhostejno, kde žijí, čekáme podněty, které budeme v průběhu letošního roku realizovat,“ doplňuje náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Možnost zapojit se do projektu, který nese název Čtvrti sobě, má každý. Stačí zaslat na adresu magistrátu kupon, který vyjde v únorových radničních listech, nebo ho vyplnit on-line na webových stránkách Magistrátu města Karlovy Vary. Anketa bude probíhat od 1. do 15. února.

„Z došlých návrhů následně vybereme ty, které jsou takzvaně realizovatelné, tedy zhodnotíme jejich finanční náročnost, proveditelnost, následnou údržbu a celkový přínos obyvatelům dané čtvrti. Je možné, že se obyvatelé čtvrti shodnou na jednom velkém projektu, nebo budou požadovat několik menších. Vše se může stát a všechny varianty vítáme. Myslíme si zároveň, že tento projekt může lidem nejen zpříjemnit okolí svého bydliště, ale v konečném důsledku například i stmelit obyvatele jednotlivých čtvrtí a přimět je například k větší hrdosti na to, že jsou z Karlových Varů nebo některé jejich čtvrtě,“ dodává Andrea Pfeffer Ferklová s tím, že samotná realizace vybraných projektů proběhne během jarních a letních měsíců.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte