Karlovarský dopravní podnik opět zabodoval v prestižní celostátní soutěži

29.5.2022
Roman Kořinek

Po loňském prvním místě v celostátní soutěži Sodexo Zaměstnavatel regionu 2021 si i v letošním roce zajistil karlovarský dopravní podnik medailové umístění. Prestižní ocenění totiž získal znovu a tentokrát v podobě stříbrné medaile jako Zaměstnavatel regionu 2022 v Karlovarském kraji v kategorii do 500 zaměstnanců.

“Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) se v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku pravidelně umísťuje na medailových pozicích již od roku 2017, takže i letos jsme měli medailové ambice,” sdělil na úvod místopředseda představenstva DPKV pověřený řízením společnosti Lukáš Siřínek a pokračoval: “Jsem přesvědčený, že pravidelná ocenění naší práce a personální politiky není náhodné. Naším hlavním cílem v oblasti HR (Human Resources – lidské zdroje) je vytvářet stabilní a kvalitní zázemí s možností osobního rozvoje, růstu a vzdělávání. Koneckonců metodika Saratoga, kterou používá mezinárodní elitní daňový a poradenský dům Pricewaterhouse Coopers pro srovnání ukazatelů mezi jednotlivými společnostmi toto moje přesvědčení potvrzuje”.

„Pokud jsme vloni říkali, že nás uznání práce v oblasti HR potěšilo, letos můžeme říci, že jsme hrdí na to, že jsme se opět umístili na medailové pozici. Rok 2021 byl velmi náročný a říká se, že obhajoba získané pozice je vždy těžší. Druhé místo proto vnímáme jako obrovský úspěch a hlavně udržení vysoce nastavené laťky,“ říká předseda představenstva DPKV Jiří Vaněček.

Podle slov prvního náměstka karlovarské primátorky Tomáše Trtka (ANO) je tento výborný výsledek důkazem skvělého fungování managementu a představenstva DPKV. „Je třeba se na celou situaci dívat i z pohledu obrovské konkurence a to zejména ze soukromého sektoru. I proto mne další skvělé umístění v této soutěži těší dvojnásob,“ sdělil první náměstek.

“DPKV přečkal v minulých dvou letech složité období. Díky strategickému plánu rozvoje, jasné koncepci a vize ho dokázal zvládnout a přesto se choval koncepčně,” uvádí dále k ocenění předseda představenstva.

Ten dále upozorňuje na skutečnost, že základním stavebním kamenem každého úspěchu je tým lidí, tedy zaměstnanců. „Bez jejich každodenního pracovního nasazení bychom takové ocenění nikdy nezískali. Všem proto patří můj obrovský dík. Právě týmovost a dobrý kolektiv nám pomáhá posouvat společnost správným směrem,“ dodal Jiří Vaněček s tím, že DPKV bude i nadále pokračovat v rozvoji svých zaměstnanců, neboť si uvědomuje, že právě zaměstnanci jsou tím nejcennějším, co společnost má.

SODEXO ZAMĚSTNAVATEL ROKU

Je ocenění udělované již dvacet let na základě mezinárodní metodiky PwC Saratoga, která podrobně vyhodnocuje základní firemní ukazatele od nákladů na odměňování, či vzdělávání, až po společenskou odpovědnost a zisk na jednoho zaměstnance. Kromě celostátního pořadí je důraz při vyhlašování výsledků kladen také na regiony, kde jsou oceněni vždy nejlepší zaměstnavatelé v daném kraji.

Zdroj: vz/dpkv


Témata:

Nepřehlédněte