Karlovarský dopravní podnik zvýší zaměstnancům mzdy o více než deset procent

25.6.2022
Roman Kořinek

Takzvané kolektivní vyjednávání, které není vždy úplně jednoduché a probíhá mezi odborovou organizací a zaměstnavatelem, bylo v Dopravním podniku Karlovy Vary (DPKV) uzavřeno dohodou k oboustranné spokojenosti. Vedení společnosti s odbory nalezlo shodu a bude reagovat na současnou složitou ekonomickou situaci zvýšením platů svých zaměstnanců.

„Jsme si vědomi současné napjaté ekonomické situace, proto jsme vedli kolektivní vyjednávání s našimi zaměstnanci na maximálně vstřícné a otevřené úrovni. Představenstvo společnosti toto rozhodnutí jednohlasně schválilo. Výsledkem je navýšení mezd o 10,5 procenta od 1. ledna 2023,“ uvedl předseda představenstva DPKV Jiří Vaněček.

„Ke kolektivnímu vyjednávání jsme přistupovali velmi citlivě s tím, že spokojenost našich zaměstnanců je pro nás důležitá. Snažili jsme se tedy dosáhnout dohody a nastavit podmínky, které budou moci být akceptovány. To se podařilo a my jsme rádi, že jednání bylo z obou stran věcné a vstřícné, za což samozřejmě zástupcům naší odborové organizace děkujeme. Zaměstnanci podnik podrželi v době pandemie, kdy nastala bezprecedentní krize příjmů, my musíme zaměstnance podržet nyní a pomoci jim zvládnout těžké období drahoty,“ doplňuje Jiří Vaněček.

Vedení DPKV se každoročně snaží zlepšovat pracovní podmínky svých zaměstnanců a to nejen širokou šálou nejrůznějších benefitů, ale třeba i pracovním zázemím. Pravidelná obnova vozového parku, ale i rekonstrukce stávajícího zázemí. V minulém roce se například začaly stavět odpočívárny na konečných zastávkách pro řidiče městské hromadné dopravy.

Zdroj: vz

 


Témata:

Nepřehlédněte