Karlovarský kraj zvýšil letos dotace na obnovu lesů na šest mil.

25.8.2020
Redakce

„Žadatelé projevili o dotace velký zájem. Ve stanoveném termínu bylo doručeno 44 žádostí s požadovanou částkou téměř 7,2 milionu korun. Vzhledem k výši finančního limitu bylo nutné mírně upravit a pokrátit žádosti tak, aby konečná částka nepřesáhla stanovený rozpočet šest milionů korun. Jsme ale rádi, že se nakonec dostalo na všechny,“ uvedl krajský radní pro oblast životního prostředí, zemědělství a energetiky Karel Jakobec (ODS).

Dotace z programu na obnovu a ochranu lesa mohou žadatelé čerpat na několik účelů, opakovanou umělou obnovu lesů poškozených suchem, ochranu lesa proti zvěři oplocenkami, individuální ochranu lesa proti zvěři, ochranu lesa proti hmyzím škůdcům a další výchovné zásahy.

Rada Karlovarského kraje už schválila poskytnutí dotací ve výši 571 000 korun, částku 5,4 milionu doporučila ke schválení zastupitelstvu kraje.

O památky byl v červenci zájem, ztráty z jara se už ale dohnat nepodaří

„V rámci posouzení žádostí zaznamenal odbor životního prostředí a zemědělství zvýšený zájem zejména o dotace v oblasti lesního hospodářství oproti předchozímu roku. Pro další roky očekáváme další postupné zvýšení počtu zájemců,“ doplnil Jakobec.

Karlovarský kraj chystá pro rok 2021 změnu dotačního programu, kdy nahradí dotaci na postavení oplocenek proti zvěři, které jsou od letošního července nově hrazeny z rozpočtu ministerstva zemědělství, novým dotačním podtitulem na úklid klestu. Díky tomu budou některé části lesů zpřístupněny pro individuální rekreaci a turisty.

vera/čtk

Přibývá nepořádek a pytláci. Cheb se zaměřil na kontroly přehradNepřehlédněte