Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno

Zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka už více než měsíc sestavují koalici proti vítěznému hnutí ANO. Přestože si k sestavení koalice opakovaně kladli různé termíny, zatím veškeré snahy selhávají. ANO je zatím ze hry vyšachované, ale většinu nemá ani slepenec kolem Kulhánka.

Zdá se, že nyní jsou zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka vytvoření koalice nejblíže, protože koalice ODS+KDU-ČSL s podporou soukromníků s nimi opakovaně jedná a dokonce i zmírnila své podmínky na vstup do koalice. Kulhánek a spol ale zatím odmítají dohodu uzavřít. Navíc ve veřejných vyjádřeních představitelé STANu lžou a snaží se ODS+KDU-ČSL vykreslit jako partnera s nerealistickými požadavky. Jak Kulhánek, tak senátor Balatka ještě dnes veřejně vykreslili ODS+KDU-ČSL jako partnera, který požaduje třetinu v radě Karlovarského kraje s hejtmanem. To ale není pravda. Zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka již dostali smířlivější nabídku v podobě dvou členů rady. Hejtmana koalice ODS a lidovců požaduje i nadále. Považuje to za odpovídající významu své role v budoucí koalici. Vyjednává navíc ve shodě za celkově 7 zastupitelů.

Zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka ale i nadále nabízejí to samé, dva členy rady bez hejtmana. S ohledem na fakt, že Kulhánek a spol neudělali žádný vstřícný krok, je koalice za účasti ODS+KDU-ČSL v nedohlednu. Správnost požadavku na pozici hejtmana dnes navíc ODS potvrdil i její předseda Petr Fiala. “Koalice ODS a KDU-ČSL s podporou Soukromníků udělala vstřícný krok k odblokování nastalé situace. Krajská reprezentace ODS má v tom podporu vedení ODS a já věřím, že i Karlovarský kraj bude mít brzo novou radu v čele s hejtmanem za ODS,” postavil se jednoznačně za požadavky krajského hnutí dnes na svých stránkách předseda ODS Petr Fiala.

Čas rychle běží a Karlovarský kraj zůstává jediným bez dojednané vlády. Zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka tak mají jen hodiny na to, aby se smířili s podmínkami ODS+KDU-ČSL a pokusili se dojednat koalici s podporou většiny zastupitelů. Přerušené zastupitelstvo má pokračovat již ve čtvrtek a i nadále může skončit blamáží Petra Kulhánka, který vyšachováním vítěze voleb Hnutí ANO nedokázal ani na x-krát sestavit většinovou koalici.

FOTO: Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno

Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno - IMG_0369 (1)Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno - IMG_0367Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno - IMG_0370Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno - IMG_0371Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno - IMG_0366
10.5.2021
V centru Karlových Varů se opět otevřela většina obchodů i stánků se suvenýry. A to...
7.5.2021
Vládnoucí koalici Karlovarského kraje stačilo jen pár měsíců na to, aby porušila snad všechny zásady...
5.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
5.5.2021
V Chebu začalo hlasování o návrzích občanů na zlepšení veřejných prostor. Město pořádá soutěž o...
5.5.2021
Výběrová řízení bývají mnohdy terčem kritiky a spekulací ze strany opozice. Někdy bývají zrušena, jindy...
3.5.2021
Panelový dům v Kamenné ulici 40 čeká demolice, rozhodli o tom zastupitelé na doporučení Rady...
3.5.2021
„Zastupitelé děkují všem, kteří pomáhali a pomáhají bojovat proti pandemii,“ tak zní oficiální díky od...
27.4.2021
Vestavba koncertního sálu do Císařských lázní v Karlových Varech stále rozděluje krajské zastupitelstvo. Zatímco vedení...
26.4.2021
Mateřská škola v Dolním Rychnově na Sokolovsku se dnes téměř po dvou měsících vrátila do...
23.4.2021
Interně chebské nemocnice hrozí zhroucení. Na konci března její primář Stanislav Adamec podal výpověď, kterou...
22.4.2021
Situace ohledně epidemie koronaviru se v nemocnici Sokolov za posledních několik týdnů výrazně zlepšila. Díky...
Reklama