Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno

Zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka už více než měsíc sestavují koalici proti vítěznému hnutí ANO. Přestože si k sestavení koalice opakovaně kladli různé termíny, zatím veškeré snahy selhávají. ANO je zatím ze hry vyšachované, ale většinu nemá ani slepenec kolem Kulhánka.

Zdá se, že nyní jsou zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka vytvoření koalice nejblíže, protože koalice ODS+KDU-ČSL s podporou soukromníků s nimi opakovaně jedná a dokonce i zmírnila své podmínky na vstup do koalice. Kulhánek a spol ale zatím odmítají dohodu uzavřít. Navíc ve veřejných vyjádřeních představitelé STANu lžou a snaží se ODS+KDU-ČSL vykreslit jako partnera s nerealistickými požadavky. Jak Kulhánek, tak senátor Balatka ještě dnes veřejně vykreslili ODS+KDU-ČSL jako partnera, který požaduje třetinu v radě Karlovarského kraje s hejtmanem. To ale není pravda. Zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka již dostali smířlivější nabídku v podobě dvou členů rady. Hejtmana koalice ODS a lidovců požaduje i nadále. Považuje to za odpovídající významu své role v budoucí koalici. Vyjednává navíc ve shodě za celkově 7 zastupitelů.

Zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka ale i nadále nabízejí to samé, dva členy rady bez hejtmana. S ohledem na fakt, že Kulhánek a spol neudělali žádný vstřícný krok, je koalice za účasti ODS+KDU-ČSL v nedohlednu. Správnost požadavku na pozici hejtmana dnes navíc ODS potvrdil i její předseda Petr Fiala. “Koalice ODS a KDU-ČSL s podporou Soukromníků udělala vstřícný krok k odblokování nastalé situace. Krajská reprezentace ODS má v tom podporu vedení ODS a já věřím, že i Karlovarský kraj bude mít brzo novou radu v čele s hejtmanem za ODS,” postavil se jednoznačně za požadavky krajského hnutí dnes na svých stránkách předseda ODS Petr Fiala.

Čas rychle běží a Karlovarský kraj zůstává jediným bez dojednané vlády. Zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka tak mají jen hodiny na to, aby se smířili s podmínkami ODS+KDU-ČSL a pokusili se dojednat koalici s podporou většiny zastupitelů. Přerušené zastupitelstvo má pokračovat již ve čtvrtek a i nadále může skončit blamáží Petra Kulhánka, který vyšachováním vítěze voleb Hnutí ANO nedokázal ani na x-krát sestavit většinovou koalici.

FOTO: Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno

Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno - IMG_0369 (1)Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno - IMG_0367Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno - IMG_0370Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno - IMG_0371Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno - IMG_0366
24.11.2020
Po dvou nových úsecích dálnice D6 budou řidiči jezdit od příštího týdne. Ředitelství silnic a...
20.11.2020
Místo prázdných domů v takzvaně sociálně vyloučené lokalitě v ulicích Hornická a Heyrovského v Sokolově...
18.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
18.11.2020
TOP 09 v Karlovarském kraji udělala vstřícný krok a přijala požadavek ODS/KDU-ČSL na obsazení radního...
12.11.2020
Elektrárna Tisová (ETI), která patří do skupiny firem Sokolovské uhelné a. s. (SUAS), investuje do...
12.11.2020
Debakl. To je výsledek povolebního jednání Petra Kulhánka (STAN) o vzniku koalice, která by vládla...
10.11.2020
Další problém musí řešit kolem koaličního projektu Petra Kulhánka v Karlovarském kraji. Jeden z členů...
10.11.2020
Hrady a zámky v Karlovarském kraji i přes zkrácenou sezonu zaznamenaly dobrou návštěvnost. Hlavním důvodem...
10.11.2020
Bezradného přešlapování STAN při sestavování koalice v Karlovarském kraji, si už všiml i předseda Vít Rakušan....
10.11.2020
Cheb získal unikátní historickou kroniku, kterou v 18. století sepsal tehdejší purkmistr města Johann Thomas...
9.11.2020
Hraje se o teplá a královsky placená místa v radě Karlovarského kraje. Slepenec osmi politických...
Reklama