Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno

Zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka už více než měsíc sestavují koalici proti vítěznému hnutí ANO. Přestože si k sestavení koalice opakovaně kladli různé termíny, zatím veškeré snahy selhávají. ANO je zatím ze hry vyšachované, ale většinu nemá ani slepenec kolem Kulhánka.

Zdá se, že nyní jsou zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka vytvoření koalice nejblíže, protože koalice ODS+KDU-ČSL s podporou soukromníků s nimi opakovaně jedná a dokonce i zmírnila své podmínky na vstup do koalice. Kulhánek a spol ale zatím odmítají dohodu uzavřít. Navíc ve veřejných vyjádřeních představitelé STANu lžou a snaží se ODS+KDU-ČSL vykreslit jako partnera s nerealistickými požadavky. Jak Kulhánek, tak senátor Balatka ještě dnes veřejně vykreslili ODS+KDU-ČSL jako partnera, který požaduje třetinu v radě Karlovarského kraje s hejtmanem. To ale není pravda. Zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka již dostali smířlivější nabídku v podobě dvou členů rady. Hejtmana koalice ODS a lidovců požaduje i nadále. Považuje to za odpovídající významu své role v budoucí koalici. Vyjednává navíc ve shodě za celkově 7 zastupitelů.

Zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka ale i nadále nabízejí to samé, dva členy rady bez hejtmana. S ohledem na fakt, že Kulhánek a spol neudělali žádný vstřícný krok, je koalice za účasti ODS+KDU-ČSL v nedohlednu. Správnost požadavku na pozici hejtmana dnes navíc ODS potvrdil i její předseda Petr Fiala. “Koalice ODS a KDU-ČSL s podporou Soukromníků udělala vstřícný krok k odblokování nastalé situace. Krajská reprezentace ODS má v tom podporu vedení ODS a já věřím, že i Karlovarský kraj bude mít brzo novou radu v čele s hejtmanem za ODS,” postavil se jednoznačně za požadavky krajského hnutí dnes na svých stránkách předseda ODS Petr Fiala.

Čas rychle běží a Karlovarský kraj zůstává jediným bez dojednané vlády. Zastupitelé z osmi politických uskupení okolo Petra Kulhánka tak mají jen hodiny na to, aby se smířili s podmínkami ODS+KDU-ČSL a pokusili se dojednat koalici s podporou většiny zastupitelů. Přerušené zastupitelstvo má pokračovat již ve čtvrtek a i nadále může skončit blamáží Petra Kulhánka, který vyšachováním vítěze voleb Hnutí ANO nedokázal ani na x-krát sestavit většinovou koalici.

FOTO: Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno

Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno - IMG_0369 (1)Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno - IMG_0367Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno - IMG_0370Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno - IMG_0371Do boje o křeslo Karlovarského hejtmana vstoupil další silný hráč. Předseda ODS Petr Fiala má jasno - IMG_0366
24.2.2021
Jediné krematorium v Karlovarském kraji je kvůli epidemii koronaviru na hranici provozních možností, nestačí zpopelnit...
23.2.2021
Ve 183 případech policisté za poslední den neumožnili cestu z nebo do uzavřených okresů Cheb...
23.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
23.2.2021
Pacienty s covidem-19 bude možné převézt i do nemocnic v Německu. První nabídky spolkové země...
22.2.2021
Policisté zamítli od nedělního do dnešního rána ve 340 případech cestu aut do nebo z...
18.2.2021
Kapacity nemocnic v Karlovarském kraji jsou na hraně. Zdravotnický personál je vyčerpaný a prognózy neslibují brzké...
17.2.2021
Přetížená Nemocnice v Sokolově nemohla v úterý přijmout nové pacienty s koronavirem. O víkendu jich...
15.2.2021
Teploty v Karlovarském kraji v noci znovu klesly na některých místech hluboko pod minus 20...
11.2.2021
Situace v sokolovské nemocnici je kvůli šíření covidu-19 kritická, chybějí lůžka, pacienty je nutné selektovat...
11.2.2021
Vláda omezila kvůli šíření covidu-19 pohyb v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. Lidé, kteří tam...
10.2.2021
Do přetížené chebské nemocnice nastoupí v pátek dva vojenští lékaři na interní oddělení. Lékařskou posilu...
Reklama