Karlovarští symfonici zahrají na pomoc lidem z obcí postižených tornádem

12.7.2021
Roman Kořinek

Primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) věří, že se koncertem podaří získat co nejvíce peněz. „Stoprocentní výtěžek z koncertu poputuje do zasažených oblastí. Hotel Thermal nám pro uskutečnění akce poskytne své prostory a zázemí zdarma, za což řediteli hotelu velmi děkuji,“ uvedla Pfefer Ferklová.

Město kromě finanční pomoci nabídlo postiženým oblastem prostřednictvím své organizace Lázeňské lesy i stavební dřevo. Dům dětí a mládeže zase nabídl rodičům možnost vyslat své dítě na turnus letního dětského tábora na Vladaři s tím, že město uhradí jak pobyt samotný, tak i dopravu.

Krajská veřejná sbírka je určena nejen obcím v Jihomoravském kraji, ale i sousedním Ústeckém, kde silná bouře před dvěma týdny také poničila řadu domů v několika obcích. Už krátce po neštěstí Karlovarský kraj mimo sbírku rozhodl o finanční pomoci obcím obou regionů v celkové výši dva miliony korun.

Jedním z prvních přispěvatelů do krajské veřejné sbírky je největší regionální zaměstnavatel, energetická společnost SUAS GROUP, která tradičně pomáhá přímo v Karlovarském kraji a teď i mimo něj. SUAS GROUP vloží do sbírky 200 000 korun pro obec Stebno u Kryr v Ústeckém kraji, uvedl předseda dozorčí rady SUAS GROUP a. s. Jaroslav Rokos.

Zdroj: mmkv/čtkNepřehlédněte