Karlovy Vary vymění výpusť nádrže v areálu Rolava

24.9.2021
Roman Kořinek

Město Karlovy Vary začalo s opravou rybníka v rekreačním areálu Rolava. Po vypuštění vody se vymění výpustní zařízení, takzvaný požerák. Rekonstrukce vyjde zhruba na čtyři miliony korun, řekl náměstek primátorky Josef Kopfstein (Karlovaráci). Oprava by měla přispět k lepšímu hospodaření s vodou v nádržích na Rolavě.

„Je to nutné a je to potřeba udělat, aby spotřeba vody, kterou dostáváme od Povodí Ohře, byla dostačující, což nyní není a musíme jednat s povodím o doplnění. Jsou k nám zatím vstřícní a pořád nám Rolavu naplňují. Chceme ale, aby voda byla v pořádku. Když nemá správnou cirkulaci a odtoky a celkový řád, který má rybník mít, tak to dělá problémy. Děláme všechno pro to, aby příští rok byl ještě lepší než letos,“ uvedl Kopfstein.

Oprava hráze větší z rolavských nádrží měla začít na jaře. Město sice vybralo v soutěži dodavatele, ale tomu se nepodařilo zajistit potřebný materiál pro stavbu. Aby rekonstrukce nezasáhla do koupací sezony, město raději opravu odložilo na podzim.

Na Rolavě jsou dvě propojené nádrže, přičemž lidé se koupají v té větší. Podle Kopfsteina je možné, že se město do budoucna rozhodne menší vodní plochu úplně zrušit, protože voda z ní zhoršuje kvalitu vody ve větší nádrži. Místo ní by zde mohl vzniknout například umělý bazén určený pro malé děti.

Zdroj: čtkNepřehlédněte