Karlovy Vary zvou na tradiční farmářské trhy před Městskou tržnici

2.12.2021
Roman Kořinek

Zatímco pořádání vánočních trhů zakazuje platné vládní epidemiologické nařízení, ty farmářské se konat mohou. I proto se v pátek do lázeňského města opět sjedou pekaři, cukráři, medaři, kořenáři nebo bylinkáři, aby nabídli veřejnosti své produkty.

„Zítra se bude jednat o předposlední farmářské trhy v letošním roce. Vedle výše zmíněných prodejců se návštěvníci mohou těšit i na zelináře, kteří tentokrát přivezou česnek, křen, zelí, brambory i jablka na uskladnění a čerstvě vyloupané, kvalitní české vlašské ořechy,“ říká mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá.

Podle jejích dalších slov ale nebudou v nabídce chybět ani chlazené kachny a kuřata, knedlíky a čerstvá vejce. Hostem trhu bude oblíbený prodejce italských specialit a nově se v sortimentu městských farmářských trhů objeví nakládané delikatesy.

„Zákazníci budou mít také poslední možnost objednávky vánočního cukroví,“ uzavřela mluvčí magistrátu s tím, že trhy se uskuteční v souladu s platnými opatřeními a jejich organizátorem je městská společnost KV City Centrum.

Zdroj: vz

 Nepřehlédněte