Kemp na sokolovském koupališti Michal zahajuje letní sezonu, plovárna se otevře v červnu

20.5.2022
Roman Kořinek

Přezdívá se mu sokolovské moře a je největším koupalištěm v okolí hornického města. Vedle koupání nabízí služby autokempu a mnoho zajímavých atrakcí. Tou nejzajímavější je 190 metrů dlouhý tobogán, který je nejdelším venkovním zařízením tohoto druhu ve střední Evropě a podle jednatele koupaliště Karla Kotouse druhým nejdelším tobogánem v České republice.

„Jízda na tobogánu trvá zhruba čtyřicet vteřin. Vedle tobogánu máme i sto sedmnáct metrů dlouhou trojskluzavku. Na vodní hladině je pak řada dalších atrakcí včetně trampolín. K dispozici jsou pramice, šlapadla a mnoho dalšího,“ říká jednatel koupaliště.

Tím hlavním tahákem je ale čistá voda během celé letní sezony. Areál je plně vybaven nejen pro letní koupací sezonu, ale také pro kempování. A právě zájemci o ubytování v areálu Michal sem mohou zamířit již od dnešního dne.

„Asociací autokempů nám byly uděleny tři hvězdičky. Máme padesát míst pro stany, karavany a obytná auta. Většina stanových míst je vybavena elektrickou přípojkou. Samozřejmostí jsou sprchy, převlékárny a kout s mikrovlnnou troubou a plotýnkovým vařičem,“ říká Karel Kotous, který počítá s tím, že koupaliště se veřejnosti otevře na začátku června, pokud bude příznivé počasí.

Během léta sem ale lidé jistě nebudou jezdit pouze za kempováním nebo plaváním a sluněním. V plánu je totiž opět promítání i v místním letním kině.

Zdroj: vzNepřehlédněte