Zaměstnanci a spolupracovníci divadla v čele s uměleckým šéfem souboru Jaroslavem Slánským kritizují v prohlášení způsob komunikace a jednání vedení Kladna. Poukazují na rostoucí počet diváků i rozvoj dalších aktivit divadla. Návštěvnost divadla v uplynulých letech stoupla, v roce 2016 přišlo na přestavení téměř 39.000 diváků, minulý rok o 8300 více.
Krafka divadlo vedl od roku 2016, ve funkci nahradil Blanku Bendlovou, která byla ředitelkou divadla 14 let. Primátorem Kladna byl v době jeho jmenování Milan Volf (Volba pro Kladno). Město nyní poprvé po řadě let bude vybírat v polovině srpna nového jednatele z kandidátů, kteří se přihlásí do výběrového řízení. „Ve výběrové komisi budou i lidé z divadla,“ uvedl Hanes.
Současné vedení Kladna změnilo složení dozorčích rad a jednatele městských společností už loni na podzim, Krafku ve funkci jednatele tehdy nechali. „Tento krok byl až ten poslední, ke kterému jsme se dostali,“ řekl Hanes. Podle něj se vedení radnice situaci s Krafkou snažilo řešit i jiným způsobem a dlouhodobě.
V roce 2016 činila ztráta kladenského divadla zhruba 31 milionů korun, loni ale schodek vzrostl téměř o 25 milionů korun. Město v minulosti dávalo na provoz kladenského divadla včetně Divadla Lampion 32 milionů korun. V době rekonstrukce divadelní budovy, která skončila v roce 2016, činily náklady na provoz v budově Lampionu, kde působily oba soubory, zhruba 27 milionů korun. Bývalý radní města Přemysl Mužík (Volba pro Kladno) v roce 2015 předpokládal, že dotace na kladenská divadla se po otevření opravené budovy může přiblížit až ke 40 milionům, řekl tehdy ČTK.
Zdroj: čtk



















