• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Kladno chystá další jednání s investorem stavby hypermarketu

  11.1.2019
  Redakce

  Vedení Kladna chystá příští týden další jednání s investorem stavby hypermarketu, který má vzniknout v lokalitě Růžové pole na soukromých pozemcích. Část obyvatel ani aktuální vedení radnice projekt v místě nechce kvůli obavám o kvalitu životního prostředí. Investor nedávno pozastavil přípravu, ale to nevylučuje, že v přípravě stavby bude později pokračovat. „Teď se budeme hlavně snažit vyjasnit, jestli to byl taktický manévr,“ řekl na dnešním setkání novinářům primátor Kladna Dan Jiránek (ODS).

  Podle primátora nemá vedení města nic proti samotné stavbě Globusu, ale jeho plánované umístění považuje za nelogické, protože by komerční zóna navazovala na zástavbu a za ní by pak měla vzniknout další obytná zástavba. Podle Jiránka by byl ideálním prostorem například jeden z brownfieldů na území města nebo jiná oblast určená ke komerčnímu využití. Naopak v lokalitě Růžové pole by podle Jiránka bylo ideální využití v podobě stavby bytů, ploch pro sportování a zachování zeleně.

  Kladeňáci chtějí mít na Růžovém poli prodejnu Globusu. Vejde se tam ještě velký park?

  Středočeský krajský úřad nedávno na žádost investora ukončil úřední posuzování vlivu plánované stavby na životní prostředí, takzvaný proces EIA. Do přípravy už ale dal investor miliony korun, proto není vyloučeno, že proces EIA bude obnoven, případně spuštěn s upraveným projektem a posudkem.
  Změnu územního plánu, která stavbu hypermarketu umožňuje, schválilo loni v dubnu bývalé vedení Kladna. Dle záměru měl na Růžovém poli být hypermarket s parkovištěm a čerpací stanicí. Rozloha areálu by přesáhla 90.000 metrů čtverečních, zastavěná plocha supermarketu měla zabírat více než 17.000 metrů čtverečních. Do obchodního centra mělo zamířit podle posudku EIA za 24 hodin 3200 osobních vozů, 14 lehkých nákladních aut a osm těžkých nákladních aut. Dopravní zátěž osobními auty se ale měla podle posudku zvýšit o 1600 vozů, zbytek měla být auta projíždějící kolem.

  Zdroj: čtk  Nepřehlédněte