• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Kladeňáci chtějí mít na Růžovém poli prodejnu Globusu. Vejde se tam ještě velký park?

  3.4.2018
  Táňa Pikartová

  Průzkum veřejného mínění pomohl nalézt podobu Růžového pole, území mezi Bažantnicí a Unhošťskou ulicí.

  „Nová výstavba či jiné využití do té doby prázdného území s sebou vždy nese obavy a otevírá prostor pro diskuse o jeho podobě. V případě Růžového pole je situace o to složitější, že se jedná o soukromé pozemky. Těžko na nich proto může vzniknout pouze rekreační projekt či sportoviště nebo kulturní zařízení. Proto jsme ve spolupráci s renomovanou agenturou pro výzkum veřejného mínění zjišťovali postoj Kladeňáků k možným změnám,“ uvedl kladenský primátor Milan Volf.

  FOTO: Vizualizace projektu Růžového pole v Kladně

  Vizualizace projektu Růžového pole v Kladně - kladno Růžové pole podle přání obyvatel 1Vizualizace projektu Růžového pole v Kladně - kladno Růžové pole podle přání obyvatel 2Vizualizace projektu Růžového pole v Kladně - kladno Růžové pole podle přání obyvatel 3

  „Výsledky šetření jsme následně projednali se zástupci majitelů pozemků a možným investorem. Ti je na základě našich požadavků dle výsledků průzkumu veřejného mínění zapracovali do svých plánů,” dodal.

  Bude z Kladna vyloučená lokalita? Kladeňáci dostanou možnost se vyjádřit

  Chtějí Kladeňáci supermarket?

  Více než polovina obyvatel v průzkumu podpořila změnu území a jeho využití i pro výstavbu plánovaného hypermarketu Globus. „Zásadní podmínkou je ovšem současné vytvoření zelených ploch, parků, sportovišť, výsadba mnoha desítek stromů a ochrana vodních zdrojů, které jsou v této lokalitě,” doplnil kladenský primátor.

  U lesoparku Bažantnice je proto, podle studie projektu, velký prostor právě pro park, in-line dráhu, vzniknout by zde měly tenisové kurty včetně tenisové haly, které by následně měly přejít do majetku města. Součástí projektu je rovněž vytvoření nové vodní plochy.

  5 nejvražednějších míst v Praze a okolí: Vedou okrajové části Prahy a Kladno

  Zbude prostor na velký park?

  „Pro větší názornost jsme nechali zpracovat studii. Její podoba je projednaná s majiteli pozemku i investorem. Je to tedy relevantní budoucí podoba této lokality, jak to umožní změna územního plánu včetně bytové výstavby. Celou lokalitu je nutné řešit jako celek, tedy včetně navazující bytové výstavby a i takových detailů, jako je ochrana vodních zdrojů od Bažantnice až k Velkému Přítočnu. Navíc námi předkládaný návrh jednoznačně garantuje, že na Růžovém poli nevyroste jakýkoliv jiný komerční nebo jiný projekt, který obyvatelé nechtějí,” doplnil Milan Volf.

  Rohanský ostrov projde přeměnou. Bude z něj lákadlo, které do Libně přitáhne davy?

  Na Růžovém poli by měla vzniknout plnohodnotná pobočka řetězce Globus, který patří mezi vůbec nejkvalitnější síť na trhu, oceňovanou veřejností. „Proto jsme s jeho investory vstoupili do jednání a hledáme nejlepší variantu pro naše město,” dodal primátor.

  FOTO: Vizualizace projektu Růžového pole v Kladně

  Vizualizace projektu Růžového pole v Kladně - kladno Růžové pole podle přání obyvatel 1Vizualizace projektu Růžového pole v Kladně - kladno Růžové pole podle přání obyvatel 2Vizualizace projektu Růžového pole v Kladně - kladno Růžové pole podle přání obyvatel 3

  Projekt využití Růžového pole počítá s budoucí bytovou výstavbou dále směrem k Velkému Přítočnu. Změna územního plánu tak umožní vytvoření nové části města, včetně rozšíření nabídky nových bytů, po nichž je na Kladně stále velká poptávka. V průzkumu se respondenti, kterých bylo více než 700, výrazně postavili proti variantě výstavby zimního stadionu prosazované minulým vedením města. Kombinace komerčních, rekreačních a bytových ploch je naopak podle výsledků průzkumu nejvhodnější variantou.  Nepřehlédněte