5 nejvražednějších míst v Praze a okolí: Vedou okrajové části Prahy a Kladno

Vražd se v České republice odehraje obecně málo a mají vysokou míru objasněnosti. Přesto jsou místa, kde k tomuto typu trestné činnosti docházejí častěji než jinde. Která to jsou?

V minulém roce se v České republice stalo 127 vražd. U drtivé většiny těchto případů jsou motivem osobní vztahy – 66. Naopak vražd na objednávku je minimum (v roce 2016 se stala jedna). Stejný počet vražd měl sexuální motiv nebo se jednalo o vraždu novorozence matkou. Pro tento trestný čin je typická vysoká míra objasněnosti. Loni se ze 127 vražd podařilo objasnit 111, což činí 87,4 %.

Nejvíce vražd se loni odehrálo právě v Praze a Středočeském kraji – shodně 19. Následuje Moravskoslezský kraj s 15 vraždami a kraj Jihomoravský, ve kterém se v roce 2016 vraždilo celkem 13x.

Vzhledem k tomu, že celkový počet vražd není v jednotlivých oblastech tak vysoký, zapátrali jsme při posuzování míst, kde k nim dochází nejčastěji, více do minulosti. Na serveru mapakriminality.cz jsme se podívali na to, kolik vražd se v rámci oblastí Prahy a Středočeského kraje stalo mezi lednem 2013 a červencem 2017. (Z července 2017 jsou poslední dostupná data o kriminalitě.)

Nová policejní data: 5 nejnebezpečnějších míst Prahy

Sedm mrtvých v Hostivaři

Za poslední čtyři roky se na počet nejvíce vražd stalo v pražské Hostivaři. Policejní data hovoří o sedmi mrtvých, přičemž šest vražd se podařilo objasnit. Je zajímavé, že souhrnně není kriminalita v Hostivaři ve srovnání s celým hlavním městem nijak vysoká. Za stejné období se zde například odehrálo 6220 trestných činů. V oblastech s nejvyšší kriminalitou v centru Prahy byl přitom počet trestných činů více než dvakrát vyšší.

Vraždy na sídlišti ve Stodůlkách

Stodůlky jsou jednou z pražských částí s největším počtem obyvatel, a to zejména díky sídlišti Jihozápadní město. Bydlí zde rodiny s dětmi a je zde rovněž nadprůměrný počet vražd. Stejně jako v Hostivaři se jich od roku 2013 stalo hned sedm, přičemž pět z nich bylo objasněno.  S celkově 6876 trestnými činy od ledna 2013 do července 2017 jsou na tom Stodůlky s celkovou kriminalitou podobně jako Hostivař.

5 aktuálně nejbezpečnějších míst v Praze

Temné kladenské uličky

Z Prahy se na chvíli přesuneme do okresního města Kladna. Zde za stejnou dobu kriminalisté evidovali šest vražd. Čtyři z nich se přitom podařilo objasnit. V Kladně je obecně daleko menší kriminalita než v hlavním městě, v rámci okresu je zde ale nejméně bezpečno. Mluvíme tu přitom jen o oblastech části Kladno-Ostrovec, Kladno-Rozdělov, Kladno-Sítná, Kladno-střed a Kladno-Tuchoraz. Švermov a Kročehlavy totiž spadají pod jiná policejní oddělení. V rámci policejního oddělení Kladno bylo nicméně mezi lednem 2013 a červencem 2017 spácháno 4965 trestných činů.

Jižní město: Pět zavražděných na největším pražském sídlišti

S pěti vraždami je pátým v pořadí největší pražské sídliště Jižní město. Z pěti vražd se čtyři podařilo objasnit. Na počet trestných činů Jižní město mezi dalšími uvedenými oblastmi jednoznačně vede. Od ledna 2013 do července 2017 zde bylo spácháno 13 746 trestných činů. Pokud bychom ale posuzovali kriminalitu vzhledem k počtu obyvatel žijících na daném území, pak tato čísla zase tak vysoká nejsou.

Tři nejnebezpečnější kladenské lokality: Centrum Kladna, Kročehlavy a okolí okresního města

Ve Lhotce vyřešili kriminalisté všechny vraždy

Pět vražd bylo spácháno také ve Lhotce, která stejně jako Jižní město spadá pod území Prahy 4. Zde žádný neobjasněný případ v posledních letech nenajdeme. Celkově zde bylo spácháno 10 048 trestných činů mezi lednem 2013 a červencem 2017. Ačkoliv je číslo nižší než v případě Jižního města, index kriminality, který udává počet spáchaných trestných činů za zvolené časové období na daném území, přepočtený na 10 tisíc obyvatel, je u Lhotky vyšší.

Holohlavec v metru zmlátil invalidu za to, že ho vzbudil na konečné. Nepoznáte ho na videu?

Včera, 19:54
Transfuzní oddělení Zbraslav (Všeobecné fakultní nemocnice Praha 2) hledá dobrovolné dárce krve, mimo jiné kvůli...
Včera, 14:30
Nečekaný objev se podařil Američance Jennifer Dowker. Během potápění v řece Cheboygan našla vzkaz v...
Včera, 14:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 14:00
Extrémní počasí si stále nedává oddech. V Anglii kvůli velkému horku například sama od sebe...
Včera, 12:37
Na Slovensku startuje loterie na podporu očkování proti covidu-19, kterou na začátku července schválil parlament....
Včera, 12:17
Zahraniční média informovala o smutném příběhu 33letého agorafobika, kterému silné úzkosti zabránily, aby se nechal...
Včera, 12:13
Až do 8. srpna se celý tento týden koná jedenáctý ročník festivalu Prague Pride. Kvůli...
Včera, 12:00
I když se údajný první pacient s covidem-19 měl v čínském Wu-chanu objevit v prosinci...
Včera, 11:00
Pevnost Josefov, ležící ve východních Čechách, je často nazývána sestrou pevnosti Terezín. Byla totiž vybudována...
Včera, 09:32
Budoucí vrah David Lubina si na podzim roku 2005 vybral v parku na Karlově náměstí...
Včera, 07:38
Alžběta, známá pod jménem „Sisi“, pocházela z pobočné větve Wittelsbachů, která nesla titul „bavorský vévoda“....
Reklama