Kladno včera nedostalo ani chvilku na to, aby myslelo na body

28.11.2021
Roman Kořinek

Volejbalisté Karlovarska včera sehráli další skvělou extraligovou bitvu. Na palubovce míčové haly KV Arény hostili mužstvo Kladna, které neuhrálo ani set a od samotného začátku duelu tahalo za podstatně kratší konec.

Bývá už zvykem, že úřadující mistři republiky vstupují do domácích duelů ve vysokém tempu a málokdy prohrají první set. A stejný scénář se konal i ve včerejším duelu, kdy soupeř po chvilce prohrával 10:2.  Jednoznačný průběh pokračoval během celé první sady a domácí tým si v celém jejím průběhu udržoval minimálně osmibodový náskok. Nakonec zvládl první set v poměru 25:12.

Dobrý vstup měli hráči Karlových Varů i do druhé sady, kdy se Kladno zvedlo a do stavu 12:12 se snažilo držet s domácím týmem krok. Pak ale opět Západočeši přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a bez větších problémů dovedli do zdárného konce i druhý set, a to tentokrát ve skóre 25:20.

Vedení 2:0 na sety a jednoznačný průběh dvou úvodních setů dával tušit, že se Kladnu nepodaří nalézt dostatečně účinnou zbraň na mužstvo Karlovarska, což se vzápětí potvrdilo. Domácí tým zahájil výtečně i třetí sadu, opět šel do vedení a opět nenechal nic náhodě. Výhra 25:14 ve třetím setu potvrdila jednoznačnou dominanci Západočechů, kteří se prezentovali sebevědomým výkonem, který potřebují před nadcházejícím prvním duelem v poháru CEV. Ten odehrají ve středu proti od 19:00 hodin proti srbskému celku Ribnica Kraljevo. Co se týká extraligy, tak v ní si Západočeši drží druhé místo, když mají stejný počet bodů jako vedoucí Jihostroj České Budějovice.