Kladno zdolalo na domácím ledě Mladou Boleslav. Boj o Vampolu s ní ale prohrálo

7.12.2019
Matěj Karger

Na přelomu listopadu a prosince nebyl los pro hokejisty z Kladna příliš příznivý. Se soupeři z horní poloviny tabulky se jim příliš nedařilo. Kromě tří porážek v řadě se jim navíc rozrostla marodka. Kromě Jaromíra Jágra se potýkala s problémy třeba i další opora – brankář Denis Godla.

Před zápasem s Mladou Boleslaví se ale dokázala dát jednička týmu do pořádku a výrazně přispěla k výhře svého týmu. Godla si připsal několik důležitých zákroků, především ve třetí třetině, a byl vyhlášen hráčem zápasu.

Kladno si ale celkově výhru zasloužilo, což uznal i trenér soupeře Radim Rulík. Rytíři byli před svými fanoušky v zápase lepší už od samého začátku. Prvního gólu se dočkali až dvě minuty před koncem prvního dějství, když střelu Kehara úspěšně srazil do brány Machač. Jenže o pár sekund později se vyskytla komplikace. Na opačné straně totiž udeřil Vondrka.

Domácí celek se ale nenechal rozhodit. Pokračoval v dobré hře a po sedmi minutách druhé třetiny mohl slavit. Tvrdou střelu obránce Andrého Lakose nedokázal udržet gólman Mladé Boleslavi, čehož pohotově využil Redlich.

Pojištující gól pro Rytíře pak dlouho nepřicházel a vypadalo to, že se v Kladně schyluje k velkému dramatu. Mladá Boleslav zkoušela v závěru i hru bez brankáře, avšak prosadit se už nedokázala. Naopak prazdné klece nejlépe využil David Stach, který uklidnil všechny příznivce kladenského celku.

Pošťáci prodali klášter v Praze 5 za 353 milionů korun

„Chtěli jsme bojovat za tři a díky naší bojovnosti a obětavosti celého týmu se nám to povedlo,“ hodnotil po utkání kouč David Čermák a zmínil i zajímvou situaci, která nastala jen pár hodin před duelem: „Máme tři dlouhodobě zraněné útočníky, takže jsme sháněli někoho, kdo by nám pomohl. Věděli jsme o Petru Vampolovi a chtěli jsme ho od Slavie, která nám ho může pustit. Je tam ale nějaká spolupráce s Mladou Boleslaví, takže to Slavia chtěla odsouhlasit. Neprošlo to. Plán byl na tento víkend, ale teď k dohodě nedošlo, protože Boleslav nechtěla, aby proti ní hrál.“

Bývalý reprezentant i medailista ze světového šampionátu týmu pomáhal minulý rok k postupu do extraligy a nyní se dokonce účastnil i několika tréninků. Aktuálně působí ve Slavii, ale stále je kmenovým hráčem Boleslavi. Ta mu střídávé starty za Kladno nepovolila.

„Kladeňáci měl jsem dnes naskočit a zkusit vám pomoct. Bohužel Mladá Boleslav byla proti… Mrzí mě to od teamu, který má ty nejvyšší cíle, výborný mančaft a hraje dobrý hokej!! Mají strach z hráče, který hraje už 3 roky první ligu!?!?“ napsal Petr Vampola na svůj instagramový účet před utkáním.

Mladá Boleslav toto odmítá a odkazuje se na neuvěřejněnou dohodu s hráčem a Slavií. Dle vyjádření klubu je prý až nepochopitelné, proč se taková situace řeší. V nejvyšší soutěži tak Vampola Kladnu asi určitě nepomůže.

Podílel se na napsání Kladiva na čarodějnice, sám o něm ale pochybovalNepřehlédněte