Kličkoval autem ulicemi Vodňan. Nadýchal téměř tři promile

13.10.2021
Jiří Bydžovský

Třicetiletého cizince, který žije ve Vodňanech policisté podezřívají z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Při dechové zkoušce přístroj ukázal 2,97 promile alkoholu v dechu. Muži odebrali řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Pro cizince to byl zřejmě večer plný oslav. Nejprve se doma posilnil alkoholem. Pak sedl za volant a odjel do místního baru na diskotéku. Tam v pití pokračoval. Když odešel, opět sedl za volant a vydal se do ulic Vodňan. „Jeho cesta ale opět skončila na diskotéce, kde doplnil ještě jedno pivo a pokračoval dál v jízdě. V ulici Zeyerova řidiče ale zastavila policejní hlídka, která jeho nebezpečnou jízdu ukončila“ řekla policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Policisté řidiče vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní s hodnotami 2,92 a 2,97 promile alkoholu v dechu. Podobný scénář řešili i strážníci v Českých Budějovicích.

„Muž mířící v nad ránem k zaparkovanému vozidlu v centru města neušel pozornosti městské kamery. Jeho chůze z místní restaurace byla totiž značně nejistá. Usedl za volant a začal odjíždět“ řekla mluvčí městských strážníků Věra Školková.

Jak se později ukázalo, řidič před jízdou vypil nejednu sklenku alkoholu. Nadýchal 1,56 promile. Stejně jako řidič ve Vodňanech si dlouho za volant nesedne. O vině a trestu bude rozhodovat soud.

Zdroj:vz/pčrNepřehlédněte