Kola pro všechny. Příbram chce letos spustit jejich sdílení

20.1.2022
Redakce

Příbram chce zavést sdílená kola, jezdit po městě začnou letos. Půjde o 40 mechanických a 40 elektrických kol, půjčování bude tak jako jinde možné prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu, řekl včera novinářům místostarosta Martin Buršík.

„Rada města schválila záměr sdílených kol, budeme soutěžit dodavatele této služby,“ uvedl Buršík. Kola si bude možné půjčit nejméně na sedmi stanovištích.

Vzhledem ke kopcovitému terénu si lidé v Příbrami budou moci půjčovat nejen klasická kola, ale i elektrokola. Přesný ceník bude znám až po soutěži. „Na mechanickém kole by měla být čtvrthodina zdarma, na elektrickém by to mělo být stejné jako jízdné v MHD,“ uvedl Buršík.

Sdílená kola fungují i v dalších středočeských městech, například v Kladně, Berouně, Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku nebo v Říčanech u Prahy.

Příbram také plánovala, že po městě osadí 300 stojanů na kola s jednotným designem, zatím se to ale nepodařilo. Firma, jež uspěla ve výběrovém řízení, podle Buršíka nepředložila všechny potřebné doklady. „Nejsme ochotni s ní podepsat smlouvu, pokud nebude mít všechno v pořádku,“ dodal místostarosta. Podle něj je možné i to, že město soutěž vyhlásí znovu.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte