Kolínská nemocnice vybudovala nové parkoviště pro zaměstnance

20.5.2022
Táňa Pikartová

Vzhledem k tomu, že zdravotníci až dosud parkovali v areálu, chyběla tam parkovací místa pro pacienty nebo návštěvy. Díky nově rozšířenému parkovišti pro zaměstnance dochází k uvolnění parkovacích míst pro veřejnost, která může plně využívat vyhrazené parkoviště v přední části areálu.

„Nové dopravní řešení v areálu kolínské nemocnice je přínosné pro všechny. Jsem rád, že se našel způsob, jak zajistit parkování pro zaměstnance nemocnice a současně získat místa pro klienty a návštěvy. Navíc bude zajištěn bezpodmínečně nutný plynulý provoz na komunikaci U Nemocnice, a především před hlavním vjezdem do areálu nemocnice z ulice Žižkova,“ řekl po dnešním slavnostním otevření parkoviště náměstek hejtmanky pro zdravotnictví Pavel Pavlík.

Nová parkovací plocha navýšila počet dosavadních stání primárně určených pro zaměstnance na více než pět set, z toho čtrnáct je míst pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace a dvě místa pro zajištění elektromobilů. Parkovací plocha, jejíž náklady dosáhly částky téměř padesáti milionů korun, je vybavena veřejným osvětlením s kamerovým systémem a umožňuje obousměrný dopravní režim.

„Zaměstnanci dosud parkovali v areálu anebo na komunikacích v jeho sousedství. Nyní se parkování jak pro zaměstnance, tak pro pacienty významně usnadňuje, stává se důstojnějším a nemá negativní dopad na životní prostředí,“ řekl o nové stavbě Petr Chudomel, předseda představenstva ON Kolín, a.s.

 Nepřehlédněte