Kolony na jižním Plzeňsku mizí! Končí uzavírka mezi Lukavicí a Přešticemi

13.9.2021
Andrea Jančová

Cesta z Plzně na Klatovy je jednou ze tří nejfrekventovanějších tahů z krajského města. Směrem na Klatovy, Železnou Rudu a poté do Německa tady projíždí denně přes 16.000 vozidel. Po dobu oprav byla uzavřena polovina silnice ve směru od Přeštic do Plzně, protější pruh byl průjezdný. Skončila tak objížďka přes Dolní Lukavici, která byla nařízená kvůli bezpečnosti provozu a pracovníků. Oprava přišla podle údajů ředitelství silnic a dálnic na téměř 21 milionů korun.

Opravovaný úsek Horní Lukavice – Přeštice je dlouhý téměř 2 kilometry, od napojení budované přeložky Šlovice – Přeštice na silnici I/27 až po křižovatku s místními komunikacemi Průmyslová a Na Chmelnicích v Přešticích. „Bylo odfrézováno asfaltové souvrství a položena nová podkladní, ložná a obrusná vrstva vozovky,“ řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Adam Koloušek. Stavaři provedli i lokální opravy, strhli krajnice a pročistili příkopy.

Na stejném tahu je od června uzavřený most u Červeného Poříčí na Klatovsku. Stavaři  tu do 135 dnů postaví za 16 milionů korun širší most. Platí tady uzavírka a veškerá doprava je vedena po provizorní dvoupruhové komunikaci v bezprostřední blízkosti stavby. Most přes Lhovický potok byl v nevyhovujícím stavu.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte