• nezarazene
  • Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • Koncerty jenom k vidění. Fotografie Jiřího Benedikta v turnovské Střelnici

    18.2.2020
    Fefík

    Kulturní centrum Turnov, Fotoklub Safír a Fotostudio BJ lákají na výstavu fotografií Jiřího Benedikta ve foyer KC Střelnice Turnov. Vidět ji můžete do 31. března.

    Jiří Benedikt má ve své sbírce koncertní fotografie mnoha umělců, například kapel Mňága a Žďorp, Živé kvety, Čechomor, Vypsaná fixa, Jelen nebo zpěvačky Tonyi Graves.

    Jiří Benedikt (*1958) z Jiviny u Mnichova Hradiště říká, že se ve fotografii stále hledá. Fotí dvacet let. Na zrcadlovku od svých padesáti.

    Od krajinek, na kterých fotograficky „vyrůstal“ v Národním parku České Švýcarsko, se přes street fotografii dostal ke své v současné době nejoblíbenější disciplíně – reportážní fotografii.
    Mezi reportáže patří i zachycení emocí a atmosféry při koncertech.

    FOTO: Fotografie Jiřího Benedikta

    Fotografie Jiřího Benedikta - 1 lauraFotografie Jiřího Benedikta - 2 lacoFotografie Jiřího Benedikta - 3 gumaFotografie Jiřího Benedikta - 4 nebřenskýFotografie Jiřího Benedikta - 5 tonya graves
    Další fotky
    Fotografie Jiřího Benedikta - 6 benedikt

    Je nadšenou součástí komunity Fujifotografů, tedy fotografů pracujících s aparáty značky Fujifilm.

    Své fotografie z koncertů z let 2017 a 2018 vystavoval také na přelomu roku 2018/2019 v Praze v X-Foto Gallery v Centru Hybernská.



    Nepřehlédněte