V Rejkovicích zápolili koně v tradičních dovednostech

14.10.2021
Marta ŠeVac

V regionu nad Litavkou se těší velké popularitě soutěže chladnokrevných koní. Nejsou sice vidět na televizních obrazovkách, ale o to větší je to zážitek pro diváky přímo na kolbišti. Tradičním místem konání těchto soutěží se staly Rejkovice, které jsou součástí městyse Jince. Letošní akce Koně pod Plešivcem se konala v sobotu 18. září. I tentokrát se soutěž skládala ze tří samostatných kategorií.

Domácím příznivcům dělal radost hned od začátku ve formanské jízdě František Kratochvíl. V soutěži dvojspřeží zvítězil s párem koní Maxem a Chrisem, a to s velkým náskokem před ostatními. Tento úspěch zopakoval i v soutěži jednospřeží. V ní zvítězil s Maxem, s Chrisem byl druhý. Třetí místo obsadila Radka Rývorová s Metálem.

Dovednost musely dvojice prokázat při disciplíně ovladatelnost s kládou. Zde opět zvítězil František Kratochvíl s Maxem, který jako jediný prošel celou trasu bez trestných bodů. Následoval 2. Michal Jindra se Šibalem a 3. Milan Jura s Vilémem.

Poslední – královskou disciplínou byl těžký tah. Tentokrát se stal zaslouženým vítězem Michal Jindra se Šibalem před 2. Františkem Kratochvílem s Chrisem a 3. Václavem Hýskem s koněm Oliverem.

Hodnocena byla nakonec trojkombinace, která byla součtem tří disciplín. Jako celkový vítěz z celodenního zápolení vzešel František Kratochvíl s Chrisem, na druhém opět František s Maxem, a bronz vybojoval Michal Jindra se Šibalem.

Miroslav Maršálek

Fota: Marie Maršálková


Témata:

Nepřehlédněte