Konec prázdnin bude v Plzni opět ve znamení sportu

17.5.2022
Andrea Jančová

Letošní srpen bude v Plzni tradičně ve znamení sportu. Od 20. do 28. srpna se uskuteční už sedmý ročník populární Sportmanie. Z areálu za obchodním centrem Plaza se kvůli revitalizaci tohoto území Sportmanie stěhuje poprvé do nové lokality – do areálu Škoda sport parku v Doudlevcích.

Sportmanii Plzeň 2022 pořádá město Plzeň a jejím smyslem je, aby si děti, mládež i dospělí mohli na vlastní kůži a pod odborným dohledem trenérů a členů klubů z Plzně a Plzeňského kraje vyzkoušet nejrůznější druhy sportů. Každý ze tří třídenních bloků nabídne více než 40 sportovních stanovišť, jak pro menší sportovce, tak pro dospělé. Opět se chystají oblíbená vodní stanoviště, tentokrát v řece Radbuze. Již nyní se díky této akci významně proměnil přístup k jezu na řece Radbuze, kde nechal magistrátní odbor sportu ve spolupráci s Městským obvodem Slovany zbudovat nový průchod. Rybáři, plavci i další sportovci tak budou moci snáze přecházet mezi areály.

Připraveny budou i naprosté novinky. Jedna z nich nabídne možnost vyfotit se s vlastní pískovou sochou. Na hlavním pódiu se budou prezentovat zejména sportovní kluby a chybět nebudou soutěže o zajímavé dárky. Samozřejmostí je řada autogramiád českých olympioniků a známých sportovců, včetně úspěšných plzeňských fotbalistů, hokejistů, házenkářů, futsalistů nebo atletů.

Sportmanie_Plzeň 2021

Vstup na akci je jako obvykle zdarma, otevřeno bude ve všední dny od 14 do 20 hodin, o víkendech od 10 do 20 hodin. Hodinového slavnostního zahájení v sobotu 20. srpna od 17 hodin se mimo jiných zúčastní hvězdy free style sportu. Ve skate parku, který zde Městský obvod Plzeň 2-Slovany nechal zbudovat, předvedou mimořádnou exhibici.

Sportmanie Plzeň 2022 opět připravila oblíbené bronzové, stříbrné a zlaté medaile, které se budou v třídenních cyklech udělovat, pokud dítě do 15 let navštíví alespoň deset stanovišť a místo tradičních hracích karet si do mobilního telefonu nahraje novou aplikaci. V letošním roce se po dvouleté pauze způsobené covidem opět uskuteční i Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje. „V období od 20. do 23. června 2022 navštíví organizátoři akce Rokycany, Tachov, Domažlice, Klatovy. Dopolední program je přizpůsobený žákům základních škol, kteří tyto sportovní akce navštíví v rámci školní docházky, odpolední program je určený pro širokou veřejnost.

Zdroj :vz, TZ Magistrát města PlzněNepřehlédněte