Kontrolní akce v Českých Budějovicích odhalila 12 opilých dětí. Policie případ vyšetřuje

21.9.2021
Jiří Bydžovský

Kontroly zaměřené na podávání alkoholu osobám mladším 18 let patří k pravidelné činnosti českobudějovické městské policie. Účastní se jich i pracovníci oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu a Policie ČR. Výsledkem víkendové kontroly zaměřené na místa, kde se v hojné míře schází mladiství v době svého volna, bylo dvanáct dětí pod vlivem alkoholu.

„Orientační dechové zkoušky na alkohol u nich ukázaly výsledky od 0,47 ‰ do 1,55 ‰. Nejvyšší nadýchaná hodnota alkoholu patřila jedné z šestnáctiletých dívek. Všichni mladiství byli za přítomnosti sociálních pracovníků předáni do rukou jejich zákonných zástupců,“ řekla mluvčí MP České Budějovice Věra Školková. Strážníci se spolu s policisty a sociálními pracovníky tentokrát vydali do centra Suchého Vrbného, do okolí Palackého náměstí, vlakového a autobusového nádraží, na Sokolský ostrov i do centra Českých Budějovic. První z kontrolovaných míst byl Sokolský ostrov. Tam strážníci městské policie narazili na soukromý večírek pěti mladistvých ve věku patnácti až sedmnácti let.

„Dalších sedm nezletilých pod vlivem alkoholu odhalily kontroly v blízkém okolí Náměstí Přemysla Otakara II. Mezi nimi se pohybovaly dokonce dvě čtrnáctileté dívky,“ dodala Školková.

Tomu, kdo dětem alkohol podal nebo prodal hrozí desetitisícové pokuty. Všechny případy policisté dál vyšetřují a zabývat se jimi bude i oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Zdroj: vzNepřehlédněte