Koupací jezírko Škodaland láká na novinku!

5.7.2022
Andrea Jančová

Oblíbené plzeňské koupací jezírko, které se nachází v areálu Škodaland, má nové brouzdaliště. To ocení zejména nejmenší návštěvníci. Brouzdaliště splňuje veškeré předpisy, pro děti je tak zajištěna maximální bezpečnost. 

Určitě je potěší nový herní prvek – maják, který slouží jako skluzavka a zároveň kolem sebe rozstřikuje vodu. „Dětská část s brouzdalištěm jezírku dlouhodobě chyběla a zejména rodiče po ní pro své ratolesti volali. Vybudováním brouzdaliště vzniklo zábavné, a hlavně bezpečné místo pro nejmenší návštěvníky Škodalandu, které věřím, že rodiče ocení a dětem přinese spoustu radosti v letních dnech,“ říká starosta centrálního městského obvodu David Procházka.

Škodaland-brouzdaliště

„Brouzdaliště je určené pro děti do 5 let a je hluboké 10 až 38 cm. Voda do něj teče přes samostatnou úpravnu tak, aby byla zajištěna její nejvyšší kvalita. Na rozdíl od koupacího jezírka je v brouzdališti umístěna protiskluzová bazénová fólie. Pro pohodlný vstup do jezírka vede z brouzdaliště velké schodiště,“ dodává místostarosta Petr Baloun.

Celé koupací jezírko prošlo v uplynulých dvou letech komplexní rekonstrukcí. Její součástí bylo položení nové kvalitní rybniční fólie a rekonstruována technologie filtrace. V jezírku jsou prováděny pravidelné rozbory vody a aktuální kvalita vody je zveřejňována na vývěsce při vstupu do areálu jezírka a na webových stránkách Krajské hygienické stanice.

Zdroj :vz, Úřad Městského obvodu Plzeň 3 


Témata:

Nepřehlédněte