• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Kraj naplánoval investice podpořené EU. Dolní Břežany se dočkají obchvatu, Rakovník napojení na dálnici D6

  12.2.2018
  Ondřej Hudec

  Obchvat Dolních Břežan u Prahy či rekonstrukce připojení Rakovníka k dálnici D6 jsou nově v zásobníku investičních akcí připravených na spolufinancování z EU. Středočeští radní v úterý 12. února na tento seznam zařadili také opravu průtahu Dobříší na Příbramsku, výstavbu okružní křižovatky v Modleticích u Prahy a zajištění svahu a silnice po sesuvu v Zákolanech na Kladensku. Stavební práce začnou letos nebo nejpozději v příštím roce, sdělila ČTK Helena Frintová z krajského úřadu.

  Krajský radní pro dopravu František Petrtýl (ANO) uvedl, že jakmile jsou stavby zařazeny do zásobníku projektů financovaných z EU, čeká je schválení v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a mohou se začít hledat dodavatelé.

  Do čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018?

  Výstavba obchvatu Dolních Břežan spolkne přes 126 milionů

  „Finančně nejnáročnějším z těchto projektů je obchvat Dolních Břežan. Jde ale o stavbu, po které místní již nějakou dobu volají. Odlehčí dopravě v obci a naváže na další důležité komunikace,“ uvedl Petrtýl. Projekt za 126 milionů korun bez DPH počítá s výstavbou nové silnice třetí třídy, která vyvede tranzitní dopravu mimo zastavěné území a propojí Pražský okruh a silnice nižších tříd. Bude navazovat na další komunikace v severojižním směru na Jílové u Prahy nebo Netvořice, Neveklov a Sedlčany. S výstavbou kraj počítá v letech 2019 a 2020.

  Už letos má začít rekonstrukce šestikilometrového úseku silnice číslo 229 z Rakovníka k silnici I/6, která slouží jako připojení na D6. Vozovka ve špatném stavu, jsou na ní trhliny, nerovnosti a výtluky. Rekonstrukce, která potrvá do příštího roku, si vyžádá zhruba 66 milionů korun bez DPH.

  Buštěhrad chce pokračovat s opravou zámku „proslaveného“ kauzou Rath

  Peníze potečou do Dobříše i Modletic

  V Dobříši se od letoška až do roku 2021 bude modernizovat uliční prostor v centru města. Úsek čekající na opravu začíná u křižovatky Pražská – Plukovníka B. Petroviče a pokračuje přes Mírové náměstí do Příbramské ulice až po křižovatku s ulicemi Fričova a Františka Průši. Náklady jsou odhadovány zhruba na 23 milionů Kč bez DPH.

  V Modleticích má být vybudovaná okružní křižovatka a chodník k autobusové zastávce na silnici číslo 101 u sjezdu k areálům T-sport a Aquasped, cílem je větší bezpečnost a plynulost provozu. Náklady bez DPH přesáhnou deset milionů korun, stavět se má v letošním a příštím roce.

  FOTO: Do čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018?

  Do čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Krajský úřad Středočeského krajeDo čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Zimní stadion KladnoDo čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Velvary mostDo čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Králův DvůrDo čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Nemocnice Kladno
  Další fotky
  Do čeho Středočeský kraj zainvestuje v roce 2018? - Plánek integrace

  Poslední akcí zařazenou do zásobníku projektů je odstranění sesuvu v Zákolanech, za šest milionů korun bez DPH má vzniknout železobetonová opěrná zeď. I v tomto případě stavební práce začnou ještě letos, skončit by měly v roce 2020.

  ČTK

     Nepřehlédněte