• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Krajská kreativní kancelář by mohla sídlit v Lokti nad Ohří

  8.9.2022
  Roman Kořinek

  Do školních lavic se v září vrátili nejen školáci, ale zasednou do nich i zástupci kraje spolu s regionálními partnery, kteří jsou aktivní v kulturních a kreativních odvětvích. Podle mluvčí Karlovarského kraje Jany Pavlíkové se tak stane během workshopu, který se uskuteční 13. září 2022 v budově bývalé střední průmyslové školy v Lokti nad Ohří.

  „Budova školy nebyla pro workshop vybrána náhodou, počítá se s ní jako s možným budoucím sídlem Krajské kulturní a kreativní kanceláře v rámci jednoho ze strategických projektů Karlovarského kraje,“ vysvětluje krajská mluvčí.

  Uvolněná členka Zastupitelstva Karlovarského kraje gescí pro cestovní ruch, lázeňství a kulturně kreativní odvětví Markéta Monsportová (Piráti) sdělila, že kulturně kreativní odvětví představují velký potenciál pro život i transformaci celého regionu.

  „V současnosti vykazují vysoký ekonomický růst a vytvářejí nové pracovní příležitosti nejen pro mladé lidi.  Jedním z cílů kraje, na kterém se již intenzivně pracuje, je založit subjekt, který by tato odvětví zastřešoval, koordinoval, poskytoval jim podporu, inicioval zajímavé aktivity a vyhledával nové příležitosti. Říkáme mu zatím pracovně „4K“ –  Krajská kulturní a kreativní kancelář. Kromě přípravy právního statutu a dalších administrativních náležitostí je v hledáčku také místo, kde by měla tato kreativní instituce zasídlit, ideálně pod jednou střechou s dalšími partnerskými subjekty. Jedním z míst, kde by se mohl tento záměr uskutečnit, je právě Loket – konkrétně budova bývalé střední průmyslové školy, která je v majetku kraje,“ vysvětlila uvolněná zastupitelka.

  Součástí prostoru kulturní a kreativní kanceláře by podle prvotních úvah měl být kreativní HUB, ateliéry, coworking, kavárna, galerie a další. Plánovaný workshop by se podle pořadatelů měl stát inspirativním setkáním se zástupci kulturních a paměťových organizací, lokálních kreativců a designérů a měl by přinést možnost představit vizi kraje a vyslechnout jejich podněty, potřeby, postřehy a zkušenosti.

  Za vhodné místo pro vytvoření zázemí kulturní a kreativní kanceláře považuje loketskou průmyslovku rovněž starosta Lokte Petr Adamec (Piráti). Ten uvedl, že Loket je dlouhodobě brán jako jedno z center kultury, umění a péče o památky nejen v rámci Karlovarského kraje.

  „Pokud by se místem pro vznik Krajské kulturní a kreativní kanceláře a podobných subjektů měla stát právě loketská „průmyslovka“ tak v tom osobně vidím řešení mnoha problémů, od smysluplného využití krajského objektu, které si možná nevyžádá v začátku velkou investici, rozšíření nabídky pracovních míst v našem městě a samozřejmě i určitou prestiž,“ dodal starosta Lokte.

  Zdroj: vz/kr-karlovarsky

   

     Nepřehlédněte