Krajské náborové příspěvky získá i zdravotnický personál záchranné služby

26.11.2021
Roman Kořinek

Vedení Karlovarského kraje plánuje rozšířit okruh zdravotníků, na které se bude při novém nástupu do práce vztahovat možnost získat náborový příspěvek. Ten aktuálně kraj vyplácí primářům, lékařům a některým dalším zdravotnickým profesím. Podle mluvčí krajského úřadu Jitky Čmokové by od 1. ledna 2022 mohli náborový příspěvek získávat také nově nastupující lékaři Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje (ZZS KVK), zdravotničtí záchranáři, řidiči vozidla záchranky a operátoři zdravotnického operačního střediska ZZS KVK.

„Naše Zdravotnická záchranná služba se dlouhodobě potýká s nedostatkem personálu, konkrétně v současnosti chybí pět lékařů a pět zdravotnických záchranářů. Obtížně se ale hledají lidé do dalších profesí, které záchranka nutně potřebuje,“ vysvětluje hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (STAN) důvody, proč chce kraj lákat na zajímavý finanční obnos i další zdravotníky.

Výše náborových příspěvků bude shodná jako u zaměstnanců nemocnic, tedy 400 tisíc korun dostane nový lékař záchranky, 150 tisíc korun záchranáři a další vybraný okruh nelékařských profesí.

„Nově nastupující pracovníci ale musí splnit stanovené podmínky vyplacení náborových příspěvků. Mimo jiné by měli na záchrance odpracovat minimálně tři roky na plný úvazek. Pokud bude úvazek nižší, náborový příspěvek se poměrově krátí,“ doplňuje mluvčí krajského úřadu s tím, že další podmínkou je skutečnost, že noví zaměstnanci záchranky nesmí v předcházejícím půlroce pracovat v nemocnici na území Karlovarského kraje a v Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče REHOS Nejdek.

„Toto opatření má zabránit takzvanému přetahování zaměstnanců mezi zdravotnickými zařízeními v kraji, protože s nedostatkem personálu bojují všichni a nebylo by to férové,“ dodal hejtman.

Rozšíření okruhu příjemců náborových příspěvků ve zdravotnictví ještě musí schválit krajští zastupitelé, kteří se tématem budou zabývat na svém jednání 13. prosince 2021.

Zdroj: vz

 


Témata:

Nepřehlédněte