• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Kroměříž na školách nešetří, letní opravy přinesou nové střechy i přestavbu jídelny

  10.6.2024
  Doris Drienová

  Kroměříž za letní opravy v základních školách (ZŠ) utratí více než 20 milionů korun. Mezi nejnákladnější práce budou patřit rekonstrukce střech ZŠ U Sýpek a ZŠ Komenského náměstí.

  Město připravuje také kompletní rekonstrukci školní jídelny v ZŠ Zachar, řekl dnes novinářům místostarosta Karel Holík (SOCDEM).

  „Každoročně se snažíme, aby nejnáročnější stavební práce, které by mohly ovlivnit chod škol, probíhaly v červenci a srpnu, tedy v prázdninových měsících, kdy ve školách nejsou děti ani pedagogičtí pracovníci a není narušována výuka. Výjimkou je oprava střechy v Základní škole na Komenského náměstí, kterou firma zahájila již v květnu,“ řekl Holík. Práce by tam měly skončit v září.

  Za rekonstrukci střechy ZŠ Komenského náměstí zaplatí radnice šest milionů korun. Oprava střechy ZŠ U Sýpek přijde téměř na pět milionů korun. Dalších více než 5,3 milionu korun bude stát přebudování školní jídelny a modernizace stravovacího systému v ZŠ Zachar. Ve škole se přes léto chystají i úpravy kanalizace, odvodnění střech, výměna stropních podhledů a rekonstrukce elektroinstalace odhadem za pět milionů korun.

  Kromě těchto zakázek se v kroměřížských základních školách uskuteční i další práce obvykle plánované na prázdninové měsíce. Jsou jimi pravidelné revize zařízení, malování, drobné stavební úpravy nebo výměny interiérových prvků a vybavení.

  Dalších zhruba deset milionů korun Kroměříž uvolní na letní opravy mateřských škol (MŠ). V MŠ Mánesova stavbaři opraví střechu a také zrekonstruují rozvody vody, topení a vodovodní přípojku. „V MŠ Páleníčkova je připravená kompletní oprava elektroinstalace. A v MŠ Trávník bude provedena rekonstrukce budovy školky,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný (ANO). Za tyto práce město zaplatí téměř 6,9 milionu korun.

  Stavební práce se chystají i v dalších kroměřížských školkách. „V mateřince v Postoupkách se bude opravovat kanalizace, která je v havarijním stavu. V některých školkách se bude o prázdninách malovat, jinde připravují výměnu podlahových krytin, drobné opravy v interiérech i na zahradách a další pravidelně se opakující práce a revize. Ty by měly přijít celkem na více než 2,5 milionu korun,“ doplnil Holík. Kroměříž zřizuje šest základních a osm mateřských škol.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte