Kterak postaviti lávku v Troji za jediný den. Proč to tehdy šlo a teď ne?

14.5.2018
Fefík

V Praze – Troji vychází zpravodaj Troja, pro který pilně pracuje místní historik František Malý, člen klubu trojské historie. To, co vydal v dubnovém čísle, jistě vyzdvihne do třímetrové výše každého Pražana, který má problém dostat se z jednoho břehu Vltavy na druhý a mírně řečeno pochybuje o schopnostech našeho magistrátu a jeho soudů.

Trojská lávka spadla. Věděli jste, že to nebylo poprvé?

Záběry vojáků, ženistů, kteří dokážou během jediného dne postavit a zase zbořit nový most, lávku, chcete-li. A my, po stu letech, máme jen pořád samé výmluvy proč kdesi cosi nejde. Předpisy, vyhlášky, málo vody, moc vody… Lávka? Tak za pět let!

Záběry ze Světozoru jsou staré 95 let

Fotografie je z dokumentu o cvičení na Císařském ostrově ve Čtrnáctideníku SVĚTOZOR, který vydával J. Otto a spol. Snímky vyšly 25. října 1923 ve zvláštním dvojčíslí 3 a 4 u příležitosti prvního pětiletí ČSR. Cvičení technických rot čs. pěšího vojska na Vltavě se tehdy účastnil Pluk č. 44 – Cheb – Hraničáři, Pěší pluk č. 46 – Chomutov a Pěší pluk č. 18 – Plzeň. Vojáci budovali mosty v místě přívozu a lávky, jejíž příběh známe a možná už ani konce nedohlédneme.

FOTO: Stavba lávky v Troji – 1923

Stavba lávky v Troji – 1923 - malý 3Stavba lávky v Troji – 1923 - malý 2Stavba lávky v Troji – 1923 - malý a


Nepřehlédněte