Kubek se zastal šikanované záchranářky: Bezprecedentní projev arogance moci a bezostyšnosti politiků

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ostře ohradil proti nátlaku a šikaně, které vystavila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Jermanová Pokorná záchranářku Veroniku Brožovou. Ta v otevřeném dopise hejtmanku informovala, že na Středočeské záchrance nemají zaměstnanci dostatek ochranných pomůcek pro práci s případně nakaženými pacienty koronavirem, tak jak hejtmanka hlásá. Náš REGION dopis zveřejnil. Následovalo trestní oznámení a nátlak na Brožovou, ta už se rozhodla, že z krajské záchranky odejde.

„Považuji to za bezprecedentní projev arogance moci a bezostyšnosti politiků, kteří sami mají máslo na hlavě,“ uvedl prezident lékařské komory Milan Kubek.

 

„Před dvěma měsíci se třásli strachem a zdravotníkům tleskali. Dnes mám pocit, že jim nějak rychle otrnulo, a že se někteří z nich k nám zase začínají chovat s obvyklou přezíravostí,“ dodává Kubek.

 

Hejtmanka Pokorná se ale navzdory faktům pouští do přesvědčování, že na Středočeské záchrance bylo vše v pořádku. Fakta, která zveřejnil Náš REGION však říkají něco jiného.

Kraj hejtmanky Jermanové z ANO podal trestní oznámení, záchranářka Veronika Brožová končí. Středočeská ČSSD se od kroků hejtmanky distancuje

Lékařská komora po dobu koronavirové pandemie upozorňovala politiky na nedostatečný počet ochranných pomůcek pro zdravotníky.

„Zdravotnická záchranná služba a nemocnice na tom samozřejmě byly lépe, ale i tam, kde se přímo starali o pacienty s Covid-19 byl osobních ochranných prostředků nedostatek,“ potvrzuje Kubek.

„Dne 3.3.2020 jsem o katastrofální situaci informoval za přítomnosti ministra Vojtěcha přímo předsedu vlády Babiše, který sice slíbil pomoc, ale stále se nic nedělo,“ uvedl Kubek.

„Pandemie nás všechny zastihla více či méně nepřipravené. Situaci bohužel podcenili i ti, kdo přípravu na podobné mimořádné situace mají přímo v náplni své práce. Opakovaná ujišťování ministra Vojtěcha, že zdravotníci jsou údajně dostatečně vybavení potřebnými osobními ochrannými prostředky, se nezakládala na pravdě,“ shrnuje Kubek.

Tomu odpovídají i statistky, nevyhovující podmínky práce se podepsaly na zdraví lékařů a sester, riziko nákazy je u nich 5 krát vyšší.

Podle statistik bylo k 23. 5. 2020 infekcí Covid-19 nakaženo celkem 187 lékařů, 408 zdravotních sester, 17 laborantů, 21 lékárníků a farmaceutů, 306 ostatních zdravotníků.

Dvě sestry za svou profesi zaplatily cenu nejvyšší.

Tento článek pochází z webu Ze ZDRAVOTNICTVÍ.
Dnes, 16:22
Ta bitva se dodnes vymyká všemu, co se učí na vojenských akademiích. Je v dokonalém...
Dnes, 14:02
Gotická katedrála Notre-Dame, známá také jako chrám Matky Boží v Paříži, byla postavena v letech...
Dnes, 11:45
Sedmdesátá normalizační léta se u nás pochopitelně podepsala i na vládní a stranické „linii“, tehdejších...
Dnes, 10:19
Teplé letní večery jsou jako stvořené na grilování a rožnění venku v zahradě. Abyste si...
Dnes, 08:11
Alžběta, známá pod jménem „Sisi“, pocházela z pobočné větve Wittelsbachů, která nesla titul „bavorský vévoda“....
Včera, 16:54
Elitní protiteroristické komando URNA je poslední a nejsilnější nástroj našeho státu v boji proti organizovanému...
Rybíz
Včera, 16:03
Rybíz je oblíbené ovoce plné vitamínů, které má na své zahrádce skoro každý Čech. Letošní...
Včera, 14:21
Nacházíme se za Horskou branou. Dnes už neexistuje, byla zbořena v roce 1875. Stávala v...
Včera, 11:44
Moderní zbraně nepatří tak úplně až do éry novověku, jak bychom si možná mohli myslet....
Včera, 10:19
Pro většinu lidí je klimatizace spojená pouze s veřejnými budovami a nákupními centry. Vnímáme ji...
Reklama