Kulhánek a STAN selhali, přesto vytváří dojem, že se rýsuje většinová koalice s ODS/KDU-ČSL

12.11.2020
Jan Štoll

„Po dnešním jednání mezi jednotným blokem 21 Koalice pro změnu a zástupci koalice ODS a KDU-ČSL se rýsuje možnost vytvoření osmadvacetičlenné většiny, která by zahrnovala všechny zvolené strany s výjimkou hnutí ANO a SPD,“ zveřejnil na sociálních sítích kandidát na hejtmana Petr Kulhánek.

Jedná se ale o čistou fantazii. Dokazuje to fakt, že ve svém vyjádření koalice ODS/KDU-ČSL stále trvá na svém hejtmanovi a dvou členech rady. Tedy stejné pozici, kterou jim nabídlo v jednání Hnutí ANO.

„Nicméně ODS/KDU-ČSL dále trvá na obsazení pozice hejtmana a dvou dalších radních s gescí životní prostředí, kultura/památková péče a doprava. Stále však stojíme za principem proporcionality a vyváženosti, který opravňuje k nominaci hejtmana naše uskupení “21”,“ přiznalo Kulhánkovo seskupení osmi různorodých stran.

Kulhánkův pakt se shoduje s demokraty a lidovci jen na tom, že se shodli, že budou dál jednat.

„Zazněl akcent na vedení diskuse nad hledáním programových průniků jednotlivých subjektů a nad prioritními problémy budoucnosti kraje,“ dodalo Kulhánkovo uskupení.

Vůli jednat ale daly ODS s KDU-ČSL už několikrát najevo, vydávat to za posun v jednání je prostoduchý politický taneček, ze kterého Kulhánek funkční koalici neposkládá ani do příštích krajských voleb.

„I přesto, že existuje shoda na pokračování v jednání, je jisté, že ustavující Zastupitelstvo Karlovarského kraje 12.11.2020 nebude moci ustavit novou krajskou vládu,“ přiznal debakl Kulhánkova uskupení právě Petr Kulhánek.

Je už více než měsíc po volbách, zatím co ostatní kraje už mají jasno, Karlovarský tápe. Kulhánek prošvihl vlastní termín sestavení koalice a je otázkou času, kdy někomu z jeho politického slepence dojde, že to tak bude pořád. Faktem zůstává, že Hnutí ANO, které chtěli systémově vyšachovat ze hry, drží svou vlastní neschopností ve vedení Karlovarského kraje.Nepřehlédněte