Kvůli covidu budou odložena výběrová řízení, která vzbuzují rozpory

10.9.2021
Andrea Cerqueirová

„Na příštím jednání požádám Radu hlavního města Prahy, aby odhlasovala posunutí tohoto úkolu, který vyplývá z jejího dřívějšího rozhodnutí. Mít jasně stanovená šestiletá funkční období je naprosto správný postup. Na jedné straně dává ředitelům příspěvkových organizací možnost koncepčně pracovat, na druhé straně klientům a jejich rodinám tolik potřebnou stabilitu v péči o ně,“ uvedla mimo jiné v odůvodnění Johnová.

Hořovice šetří. Příspěvkové organizace dostanou o desetinu méně peněz

Záměr na výběrová řízení se setkal s kritikou opozice z ANO či ODS. Deník Blesk citoval zastupitelku Alexandru Udženiju (ODS), která uvedla: „Místo toho, aby byla oporou svým ředitelům domovů po náročném covidovém období, tak jim rozdává padáky. To je fakt příšerné.“ Zastupitel Patrik Nacher (ANO) zase mimo jiné řekl: „Přežili několik vlád, ale Piráty a Prahu Sobě nikoliv. Nebo je to všechno zase trochu jinak a radní potřebuje na ředitelská místa někoho upíchnout?“

 Ať dochází k průběžnému hodnocení práce…

Náš REGION požádal o vyjádření ředitelku Domova pro osoby se zdravotním postižením Sulická Lenku Kohoutovou, jehož součástí je i chráněné bydlení v Lahovicích. „Výběrová řízení jsou správnou cesta, ale měla by být transparentní, šanci by měli dostat všichni, nyní se mohou hlásit pouze ředitelé s titulem magistra a výše, a když už projdete, pošlou vás na psychologické testy, nastavené tak, že je otazníkem, zda jim vyhovíte,“ uvedla.

Evropské sociální služby nejsou připraveny na nepřetržitou péči o seniory

Podle jejího názoru by mělo docházet k průběžnému hodnocení práce, což neprobíhá. „Z toho by vyplynulo, zda ředitel je, nebo není pro organizaci prospěšný. Třeba by z toho vyšlo i to, že se má ředitel odvolat obratem. Rada hlavního města tu moc má. Důležité je, aby ředitelé naplňovali vizi, kterou Praha se sociálními službami má. To bychom ji museli znát, strategii rozvoje si v jednotlivých službách vytváříme zcela sami. V Domově Sulická děláme maximum pro to, abychom klienty co nejvíce osamostatňovali, abychom je uváděli do života, za svoji práci jsem od představitelů města slyšela vždy poděkování. Nyní nastala změna, jde o politické rozhodnutí, které nezbývá než respektovat,“ uvedla.

Zdroj: vlastní zdrojNepřehlédněte