Kyjovská nemocnice omezuje na dva týdny odkladnou péči

4.11.2021
Redakce

Kyjovská nemocnice kvůli rostoucím počtům pacientů s covidem a horšící se epidemické situaci dočasně omezí výkon odkladné péče. Nemocnice to uvedla včera na svém facebookovém profilu. Opatření se podle nemocnice týká oddělení chirurgie a ORL, a to v rozsahu, který co nejméně naruší běžný chod obou pracovišť. Jde o opatření prozatím na dva týdny, o dalším vývoji rozhodne aktuální situace.

„Omlouváme se našim pacientům, kterých se omezení dotkne a třeba jim odsune plánovaný zákrok na pozdější termín,“ uvedla nemocnice.

Počty pozitivně testovaných lidí na covid, stejně tak i počty hospitalizovaných s covidem, v kraji stoupají. Nemocnice na situaci reagují, například Fakultní nemocnice Brno snížila z 25 na 20 počet sálů, na nichž operuje. Část personálu tak přesunula k pacientům s covidem-19. Počet operací to zatím neomezí, protože 20 sálů bude vytíženějších. Plánované operace zatím omezila Nemocnice Znojmo. Brněnská Fakultní nemocnice u svaté Anny omezila neakutní péči na lůžkách, nikoliv však operace.

V nemocnicích také zakazují návštěvy, od minulého týdne zakázala návštěvy právě i kyjovská nemocnice.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte