Kyjovské ARO má plný stav. Na rezervní oddělení chybí personál

22.11.2021
Redakce

Nemocnice v Kyjově na Hodonínsku má zaplněné anesteziologicko-resuscitační oddělení a v posledních dnech musela jednoho pacienta s covidem nechat převézt do Fakultní nemocnice Brno. ČTK to dnes řekl mluvčí nemocnice Filip Zdražil. Podle něj má sice nemocnice rezervní ARO, ale nemá na něj personál. Situaci řeší s krajským koordinátorem. V Kyjově leží 57 pacientů s koronavirem. Nemocnice už zcela zastavila plánované operace.

ARO má deset lůžek a nyní je tam devět pacientů, poslední lůžko nechává nemocnice jako rezervu. Z devíti lůžek na ARO sedm obsadili pacienti s covidem, na dvou zbylých jsou pacienti s jinými problémy. „Máme připraveno ARO rezervní pracoviště, ale nemáme na to lidi. Jsme schopní rozšířit počty lůžek, ale nemáme na to kvalifikovaný personál a sestry, které umí používat plicní ventilaci,“ uvedl Zdražil.

Podle něj se plní i standardní lůžka, jen za dnešní den přibylo dalších pět pacientů. Celkem má nemocnice 57 pacientů, z toho 47 na standardních lůžkách, tři a jednotkách intenzivní péče a sedm s koronavirem na ARO. „Pokud by nám pacienti přibývali, je otázka, jak postupovat, jestli je převážet jinam. Situaci řešíme s krajským koordinátorem,“ dodal Zdražil. Nemocnice postupně už zcela zastavila plánované operace a provádí jen akutní výkony.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte