Lázně Darkov zahájí sezónu otevřením pramenů

12.5.2022
Redakce

Po dvouleté pauze se v sobotu v Lázních Darkov v Karviné uskuteční Otevírání pramenů, které zahajuje hlavní lázeňskou sezonu. Lázně si tím zároveň připomenou 155. výročí vyhlášení první lázeňské sezony. V minulých dvou letech se tradiční akce nekonala kvůli koronavirové pandemii.

Otevírání pramenů se bude konat v parku u Rehabilitačního sanatoria v karvinské části Hranice. Program zahájí ve 14:30 multižánrová frýdecko-místecká kapela Šuba Duba Band. Po ní vystoupí zpěvák a bavič Jiří Erlebach, který zábavnou formou představí housle ve všech jejich podobách napříč různými hudebními styly od klasiky přes swing, folklor a country až po rock. V 16:30 program vyvrcholí vystoupením cimbálové kapely Cimbalowica a jejích hostů.

Vstup je zdarma. Součástí akce bude doprovodný program s atrakcemi a soutěžemi pro děti. „Děti i dospělí budou mít možnost si vyzkoušet jednu z rehabilitačních terapií, při které se s pomocí virtuální reality maluje ve vesmíru,“ uvedl mluvčí lázní Miroslav Slaný. Lázně Darkov se zaměřují na léčbu pohybových, oběhových, nervových, kožních a gynekologických onemocnění.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte