Letní cestování po Bavorsku bude možné na české jízdenky

23.6.2022
Andrea Jančová

Cestování mezi západočeským regionem a bavorským příhraničím bude v létě velmi jednoduché. Plzeňský kraj a bavorské okresy Cham a Regen si totiž budou od letošního 1. července do konce září vzájemně uznávat v příhraničí celodenní přestupné jízdenky. Budou platit na autobusových linkách i na železnicích, v Německu provozovaných pod značkami Waldbahn a Oberpfalzbah.

„Bude to platit od 1. července do 30. září ve vybraných vlacích na německém území a ve vybraných autobusech v Bavorsku neomezeně do konce letošního roku,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Čížek (STAN), který dohodu s oběma okresy podepsal.  Očekává se, že to zvedne počty prázdninových turistů, kterým se také o hodně zvýší komfort cestování.

V Plzeňském kraji jde o jízdenku Turista Plzeňskem a Bavorskem v rámci Integrované dopravy Plzeňského kraje, o jízdenku VLC Dopravního společenství okresu Cham a jízdenku Bayerwald-Ticket a GUTi Tarifního společenství Bayerwald-Ticket.

„Myslím, že tento pilotní projekt je docela průlom. Po dlouhých jednáních jsme se domluvili s Horním Falckem, i když to pro ně bylo složité, protože mají jinou konstrukci objednávání dopravy i jízdenek. Tam je za to zodpovědný dopravce a na to mají uzavřené soutěže. Takže se budou uznávat naše doklady i naše jízdenky z Plzeňského kraje, tedy toho celodenního Turistu, i v Německu na poměrně velké ploše,“ řekl Čížek.

Plzeňský kraj předpokládá, že by podobný režim fungoval i v dalších letech, ale záleží na německé straně. „Ale už teď to je docela pěkná oblast v Německu, kterou půjde projet s českou jízdenkou,“ řekl hejtmanův náměstek. Podle něj jde hlavně o šumavské oblasti okresů Cham a Regen. Vymýšlelo se to tak, aby to mohly být jednodenní výlety logicky podle návazností na naše vlaky a linky.

Cena je podle Čížka shodná s jízdenkou po českém území. Jmenuje se Turista Plzeňskem a Bavorskem, nejvýhodnější je rodinná jízdenka. „Když někdo bude na Šumavě, tak na tuhle jízdenku se projede a pozná něco i v Německu,“ uvedl. Nebude platná pro rychlíky. Celodenní jízdenka bude stát 360 korun.

Zdroj :ČTK


Témata:

Nepřehlédněte