Letní kino u Keplera zahájilo třetí sezónu

3.7.2020
Fefík

Tuto strategii pro něj naplňuje tým organizátorů Marienbad Film Festivalu, kteří jednotlivé tituly vybírají. Z mariánskolázeňského festivalu k Pražskému hradu přenesli základní princip dvojprogramů, ve kterém sází na částečně edukační záměr. Kromě těch nejzajímavějších filmů za poslední dobu tak budou mít diváci unikátní možnost zhlédnout současnou tvorbu pražské FAMU nebo si na plátně vychutnat to nejlepší z televizní tvorby České televize.

Dramaturgové letního kina se zaměřili na skloubení dvou snímků, které výrazně odlišuje pojetí dané látky. Větší části představení budou předcházet úvody tvůrců nebo jiných zasvěcených osob, které povědí něco o současném stavu audiovize a jejích možnostech.
Zároveň se při tvorbě programu dbalo na to, aby letní kino sloužilo svému hlavnímu záměru, tedy kulturnímu dokreslení letní odlehčené nálady.

V Divoké zahradě Hostivař uvidíte snímky Czech Nature Photo

„Od mé myšlenky vzniku letního kina v parku u Keplera jsme se dostali do třetí filmové sezóny, kterou zahájí nový provozovatel. Jako autora projektu mne těší, že máme podobnou vizi, a tím je z tohoto kouzelného místa u Pražského hradu vytvořit komunitní kino. A to i zapojením Bistra Ořechovka, studentů místních gymnázií a sousedů v okolí. To je to, co bylo od začátku cílem. Těším na letošní sezónu, bude to krásné,“ doplňuje zastupitelka Martina Kaňáková, která je garantem celého projektu.

V blízkosti Pražského hradu v parku Maxe van der Stoela budou mít diváci možnost během 16 čtvrtečních večerů zhlédnout na 30 filmových projekcí. Jednotné vstupné na každý večer je 80 korun. V červenci začíná promítání
ve 21.30 hodin, v srpnu se začátky posouvají na 21 hodinu. V letním kině je k dispozici 100 míst k sezení na židlích a lehátkách, možné je i posezení
na trávníku.

Další červencový program

9. července – Furiant + Až vyjde měsíc
16. července – Katel, já a ty (+ host)
23. července – Figurant + Glory
30. července – Muž, který připojil trinitrotoluenovou nálož k mixážnímu pultu + Deštivý den v New Yorku

0 letní kino pohořelec
Ilustrační foto
(MČ Praha 6)


Nepřehlédněte